ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 24.05


На Полтавщині руйнується дамба на Кременчуцькому водосховищі

Через високий рівень води у Дніпрі руйнується захисна дамба на Кременчуцькому водосховищі. Це може залишити одне з сіл без сполучення із суходолом, розповів голова Градизької громади Мирослав Носа.

Як повідомили в Регіональному офісі водних ресурсів Полтавщини, з березня рівень води у Кременчуцькому водосховищі не відповідає нормальному підпертому рівню – 81,00 мБс й перевищує його на 25-42 см. Унаслідок цього руйнується берегозахисна дамба.

На дамбі утворилися аварійні ділянки та руйнується берегова лінія. Місцеві жителі показали, як сильно постраждали деякі ділянки землі, включаючи сільськогосподарські угіддя.

За словами Мирослава Носи, протяжність дамби становить 13 км, з яких близько 2 км є аварійними. Села Мозоліївка й Шушваліка знаходяться в небезпечній зоні. Для Шушваліки дамба є єдиним сполученням із суходолом.

Руйнування дамби загрожує підтопленням сіл та сільськогосподарських угідь.

Підвищений рівень води у Кременчуцькому водосховищі спричинений високою водністю Дніпра й Десни взимку та навесні, а також обстрілами з боку рф. Це ускладнює захист берегів і дамб.

За словами Світлани Соколовської, заступниці начальника Регіонального офісу водних ресурсів Полтавщини, рівень води підвищений на пів метра, що спричиняє підвищене руйнування берегів і дамб.

Начальник Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ Олександр Бовсуновський повідомив, що укріплюватимуть дамбу гірською масою. Укріплення берегової лінії проведуть, коли рівень води знизиться, а це очікується не раніше жовтня.

дамба, укріплення берегів

За темою:

  • Стартувало голосування в конкурсі "Екоініціативи 2024"
  • Початок червня: Кременчуцьке водосховище вже позеленіло
  • У Полтавському дендропарку масово загинула риба
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.