ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 26.09


На Полтавщині стартує додаткова імунізація проти кору

З початком навчального року збільшується ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби, тому з 1-го жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти цієї небезпечної хвороби.

Про це повідомила завідувачка обласного Центру дитячої імунології КП "Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня" Валентина Думенко, йдеться на сайті Полтавської ОДА.

На Полтавщині хворіли на кір – 411 осіб. На щастя, цього року обійшлося без летальних випадків.

"Нині в країні всі області – в епідеміологічному процесі. Кір небезпечний, а ліків немає. Перебіг хвороби дуже тяжкий і у дітей, і у дорослих. Страждають очі, слизові оболонки, шкіра. Доки висип не пройде (5-10 днів), висока температура не спадає. Крім того, кір викликає ускладнення, енцефаліт, зокрема",

- зазначила Валентина Думенко.

На думку лікарів, єдиним порятунком від епідемії залишається вакцинація. Небезпечне захворювання припинить циркулювати, в разі, якщо 95% населення буде вакциновано. Сьогодні, на жаль, Полтавщина ще не досягла цієї позначки.

Валентина Думенко повідомила, що вакцинація відбуватиметься поетапно.

Насамперед вакцинують дітей до 18 років, які відвідують школи, але не щеплені, та не мають протипоказань. Також вакцинують дорослих, що працюють у закладах освіти та не мають даних про вакцинацію або отримали лише одну дозу в дитинстві.

Дітям достатньо двох доз для набуття імунітету – в 1 рік та 6 років, дорослим же варто лише один раз отримати щеплення.

Вакцинація відбуватиметься в поліклініках, або в спеціалізованих кабінетах навчальних закладів і лише за згодою батьків, комбінованою вакциною (КПК) виробництва Бельгії та США.


 

вакцинація, кір, школярі

За темою:

  • Полтавські літаки розкидають вакцину від сказу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.