ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 15.05


На Полтавщині стартувало створення поліцейських станцій

У Полтавській облдержадміністрації відбувся форум голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Йшлося про створення поліцейських станцій у громадах - опорних пунктів правоохоронців із пультом відеоспостереження.

Уже за кілька тижнів у Ланнівській ОТГ відкривається перша така поліцейська станція.

Заступник начальника поліції Полтавщини Денис Захарченко презентував на форумі голів ОТГ концепцію «Поліція, громада – безпечний простір» 

Учасники обміркували механізм впровадження проекту Національної поліції, суть якого полягає у створенні поліцейських станцій за рахунок співфінансування (територіальної громади та Нацполіції) та у призначенні на посади дільничних кандидатів, запропонованих ОТГ.

У такий спосіб вдасться не тільки налагодити ефективний двосторонній зв'язок «поліція – громада», але й підвищити рівень соціальної відповідальності ОТГ за кадрові рішення.

Валерій Головко, голова ОДА, визнав цю доцільність, аргументувавши її тим, що громада краще знається на ментальності жителів району. А тому легше буде підібрати на посаду авторитетного кандидата, який користується повагою серед людей.

Окремо розглянули перелік вимог до кандидата на посаду та штатний розпис (із розрахунку – дільничний на 6-7 тисяч населення).

Заступник начальника поліції області зауважив, що особисто контролюватиме процес створення та облаштування дільничних станцій на місцях. Головна вимога до відведеної для поліцейської станції будівлі полягає у наявності належного матеріально-технічного забезпечення, у тому числі службового автомобіля.

«Пакет» обов’язкових умов, що висуваються до сучасної «станції», де працюватиме дільничний та мобільні наряди груп реагування патрульної поліції, також включає систему відеоспостереження.

Останньому питанню рекомендував приділити особливу увагу начальник управління превентивної діяльності поліції області Юрій Анучін.

Навівши приклади позитивної практики Львівщини та Івано-Франківська, обґрунтовані значним зменшенням рівня злочинності у населених пунктах з централізованою системою відеоспостереження (особливо на перехрестях доріг, в’їздах та виїздах) – Юрій Володимирович наголосив на необхідності розвитку цього напряму на Полтавщині.

Узагальнивши основні питання, які найближчим часом належить вирішити, учасники форуму обмінялися телефонами та домовилися з куратором проекту Денисом Захарченком про зустрічі на території ОТГ, повідомив відділ комунікації поліції в Полтавській області

поліція, пункт, відеоспостереження

За темою:

  • П'яний нелюд зґвалтував 11-річну доньку
  • У Полтаві затримали чоловіка, який уночі стріляв у квартирі з автомата
  • У Миргороді розгорівся скандал із "труною" біля сміттєвих баків
  • Топ-5 за тиждень :