08:15 30.03 2278
Державний реєстр нерухомих пам’яток України місцевого значення поповнився столітніми школами Полтавщини. Унікальні школи Лохвицького земства визнали пам‘ятками культурної спадщини місцевого значення.
Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури визнали майже півсотні знайдених столітніх шкіл Лохвицького земства пам‘ятками культурної спадщини місцевого значення.
Тепер у Мінкультурі розглядають питання надати статус не місцевого значення, а національного. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook одна з ініціаторок відродження шкіл Ольга Герасим’юк.
За її словами, ці школи є унікальними, мають столітні історію, півсотні збудовані у протягом 1910-1916 р.р. у Лохвицькому повіті Полтавської губернії за проектами відомого архітектора Опанаса Сластіона.
Нинішній стан шкіл є занедбаним, багато зруйновано, адже багато років ними ніхто не займався.
Проте, завдяки проекту "Школи Лохвицького земства" спочатку у 2016 році дев’яти школам, а потім ще двом десяткам надали статус пам’яток місцевого значення.
Нагадаємо, унікальні школи в українському національному стилі спорудили протягом 1910-1916 років на території Сумської, Чернігівської та Полтавської областей. Школи можна розпізнати за шестикутними вікнами та оздобленням у вигляді вишивки.
У планах — новий туристичний маршрут на Полтавщині, який об’єднає усі школи Сластіона.
Вчителі НВК №16 Полтави висловили протест проти результатів конкурсу на посаду директора
12:15 27.06
Випускниця миргородського ліцею набрала максимальні 800 балів із чотирьох предметів на НМТ
18:30 27.06
У Полтаві стався вибух у маршрутці
16:30 27.06