ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:40 13.07


На Полтавщині створили гай, де батьки саджають дерева на честь новонароджених

На трасі "Полтава – Олександрія", на повороті на Нові Санжари, є одразу кілька туристичних об’єктів: незвичайний дубово-тополевий гай, Вовчі гори, місце зустрічі "На капоті", пам’ятник велосипедисту та інші.

Не доїжджаючи до села Лелюхівка, що по трасі М-22 Полтава – Олександрія, по праву руку видніється каплиця. Підійнятися до неї можна східцями, вимощеними камінням. Якщо минути каплицю і пройти далі, в сторону оглядового майданчику, можна потрапити в дубово-тополевий гай.

Цей парк незвичайний, адже тут дерева висаджують в честь народження дитини. За словами Валентина Івашина, заступника голови селищної ради Нових Санжар, наразі в гаю близько 300 дерев.

«Якщо народився хлопець – батьки саджають дуб, якщо дівчина – тополю. Якщо тато і мама хочуть посадити тут саджанець, їм варто звернутися до селищної ради Нових Санжар

 

 

     — сказав Івашин. Як розповів посадовець, раніше на місці гаю був смітник. Але у 2008 році новосанжарська громада вирішила привести все до ладу. Тому у 2009 році заклали парк Початку третього тисячоліття: батьки і діти. Про це інформує видання Енерголайф.

Фото: Євгенія Каблучка

 

 

 

 

Фото: Євгенія Каблучка

Місце для освідчення в кохані

Біля оглядового майданчику розміщена інсталяція. Вона зображає хлопця на одному коліні, який освідчується у коханні своїй дівчині. Цікаво, що в темну частину дня закохані «світяться» – основа конструкції вся всіяна лампочками. Тому ввечері ця місцина зачаровує ще більше, аніж вдень.

Голова селищної ради Нових Санжар Інна Коба зізналася, що ініціатором встановленні інсталяції була вона.

«Під час відпочинку в Одесі я побачила подібну інсталяцію. Але у нас ми зробили її кращою, ніж вона є в оригіналі. У вересні 2015 року ми її встановили. Дуже багато пар зробили тут освідчення»

 

 — сказала Інна Коба.

 

Каплиця

За словами Валентина Івашина, каплицю зачиняють лише на ніч. В інші години вона зажди відкрита.

 

 

 

 

 

Вовчі гори

Чому гори називаються Вовчими, розповіла Інна Коба.

«Схоже, що тут колись були вовчі нори, тому й гори назвали Вовчими»

  — сказала чиновниця.

Загальна площа багаторічної пам’ятки «Вовчі гори» - майже 12 га. За словами селищної голови, раніше тут теж був величезний смітник. Сміття іноді сягало половини виступів. Поки цю місцину повністю очистили від непотребу, вивезли близько 100 вантажівок сміття.

«Тут було посаджено багато бузку, але кожного року знаходяться люди, які підпалюють траву і бузок горить. Але він розкущився. Тому скоро тут буде бузковий гай кращий, ніж у Диканьці. До дня селища 23 вересня ми плануємо поставити тут столики. Мангали також є

 

 

 

    — зазначила Інна Коба.

 

 

 

 

Місце зустрічі «На Капоті» та пам’ятник велосипедисту

Біля воріт, що ведуть до Вовчих гір, розміщене місце зустрічі автомобілістів «На капоті». Валентин Івашина розповів, що тут вони мають можливість відпочити. Також є нагадування, що за п’янку за кермом можуть зупинити та чималий штраф виписати.

 

 

Неподалік від автомобілістів є місце для велосипедистів. Визначним ця місцина є тому, що там стоїть велосипед колишнього селищного голови Нових Санжар, а наразі депутата Верховної Ради Андрія Реки. За розповідями, свого часу Андрій Река їздив на цьому велосипеді до Нових Санжар.

 

Пам’ятник Мазепі

Вже в іншому місці, в глибині Нових Санжар, стоїть пам’ятник Івану Мазепі. Чому цей пам’ятник розмістили саме в Нових Санжарах розповіла селищна голова.

«Є такі відомості, що під час Полтавської битви шведи на чолі  з Іваном Мазепою відступали і зупинялися в оцій місцевості. Тому ми вирішили встановити тут пам’ятний знак. Камінь придбали за кошти селищної ради

 —

 

 — сказала Інна Коба.

 

Але пам’ятник Мазепі – не єдиний об’єкт, вартий уваги. Навколо пам’ятного каменю стоять літні будиночки зі столиками. Інна Коба повідомила, що їх придбали за кошти, які видив Швейцарсько-український проект «DESPRO» Підтримка децентралізації в Україні. Також є антивандальні дерев’яні столики та мангал для приготування шашлика.

 

 

 

туризм, Нові Санжари, гай, памятники

За темою:

  • Особливості та переваги поїздок до Італії з компанією KLR Bus
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.