ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 21.09


На Полтавщині судитимуть очільника фермерського господарства

Із комунальної власності вибуло майже 34 га землі вартістю понад 2,5 млн гривень: на Миргородщині за це судитимуть голову фермерського господарства.

 

Миргородською окружною прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно голови одного з фермерських господарств району за зловживання повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та службове підроблення офіційних документів, інформує прокуратура Полтавської області.

За даними слідства, у квітні 2019 року обвинувачений виготовив та підписав протоколи зборів засновників селянського (фермерського) господарства та попри відсутність родинних зав’язків прийняв до господарства 12 місцевих жителів. У подальшому вказані особи на підставі поданих заяв і за згодою голови відповідно до рішень сесії селищної ради отримали у власність землю, що перебувала у постійному користуванні фермерського господарства. У січні 2020 року голова виключив жителів зі складу фермерського господарства.

Унаслідок таких дій земельні ділянки загальною площею майже 34 га вибули з комунальної власності територіальної громади, чим останній завдано шкоду на суму понад 2,5 млн грн, із метою відшкодування якої  прокуратурою до обвинуваченого пред’явлено позовну заяву.

За процесуального керівництва Миргородської окружної прокуратури досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Миргородським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Відповідно до Закону України "Про фермерське господарство" членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень установчого документа фермерського господарства. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом). Члени фермерського господарства, нагадаємо, мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).

кримінал, земля, суд, прокуратура, фермер, Миргородщина

За темою:

  • Британські шахраї виграли 4 мільйони з вкрадених 180 фунтів
  • Чиновник вимагав хабар за користування землею
  • Під Полтавою у період нересту риби затримали браконьєра
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.