ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 03.03


На Полтавщині триває місячник боротьби із туберкульозом

З 1 березня до 1 квітня триває місячник боротьби із захворюванням на туберкульоз. 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

План проведення заходів затвердили на засіданні обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності, яке відбулося у Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері, повідомили Новини Полтавщини.

Зокрема, голова Координаційної ради, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін запевнив, що корпус цього медзакладу уже найближчим часом передадуть в експлуатацію.

З дня на день тубдиспансер буде передано в експлуатацію. Цей медзаклад уже добудований, всі документи знаходяться в ДАБІ. Ми очікуємо сертифікати. Наступний етап — створення системи реабілітації хворих на туберкульоз”, – розповів голова Координаційної ради, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

 

На засіданні ради презентували Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню та План заходів щодо її реалізації в області до 2023 року.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак зазначив, що в області впроваджені пацієнт-орієнтовані моделі із акцентуванням на амбулаторному лікуванні.

“На сьогодні розробляємо вектор щодо надання допомоги в амбулаторних умовах. Консультативну допомогу зможуть надавати і сімейні лікарі. Щодо супроводу пацієнтів, роботу нині ведемо спільно з громадськими організаціями, головами територіальних громад. Щодо реабілітації, то маємо змінювати підходи. Уже зараз ведемо перемовини з УМСА, де планують відкрити кафедру реабілітації”, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

 


Цього року Полтавщина вийшла з епідемічного показника. Так, у 2020-ому в області захворюваність зменшилась на 29,9% і становить 36,5 на 100 тис. населення. В Україні цей показник — 42,2 на 100 тис населення. Минулого року в регіоні зареєстрували 504 нових випадки.

 

медицина, туберкульоз

За темою:

  • Телемедицину обіцяють запровадити в кожній амбулаторії Полтавщини
  • У перинатальному центрі Полтави відкрили кабінет ведення вагітності
  • Минулої доби в області зафіксували шість смертей від COVID-19
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.