ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 08.08


На Полтавщині укріплятимуть гору Пивиху

Гора Пивиха – популярне місце відпочинку не тільки серед місцевих жителів, а й туристів з різних куточків Полтавщини. Проте унікальна пам’ятка природи на сьогодні потенційно небезпечна для відпочивальників.

Про це говорили у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області  представники органів місцевого самоврядування Глобинського району та активісти з питань захисту  гори Пивиха.

Як повідомляє Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області, на горі були неодноразові обрушення схилу, останнє з яких відбулось у липні 2020 року. 

Найбільше за площею водосховище в Україні – Кременчуцьке – за багато років уже забрало в області близько 800 гектарів землі.

Протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить 156 км, і майже третина з них потребує термінового захисту, адже  щороку вода забирає від двох до семи метрів берега.

Під загрозою також опинилась і найвища точка Лівобережної України – гора Пивиха, розташована на березі Кременчуцького водосховища між Градизьком і селом Максимівка Кременчуцького району.

Довжина ділянки, що потребує негайного берегоукріплення – 5,6 км.

У 2010 році за рахунок коштів обласного фонду  охорони  навколишнього природного  середовища Полтавським обласним управлінням водного господарства (нині- Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області) була виготовлена проектно-кошторисна документація по об’єкту «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища від с. Максимівка  Кременчуцького району в напрямку гори Пивиха». Та будівництво так і не розпочалося.

Виконання заходів по захисту геологічного пам’ятника можливо шляхом залучення коштів усіх бюджетів, що передбачено «Регіональною програмою  розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпро  у Полтавській області на період до 2021року». 

Регіональний  офіс водних ресурсів у Полтавській області щороку подає пропозиції до Держводагентства, Полтавської ОДА щодо фінансування берегоукріплювальних заходів на Кременчуцькому водосховищі.

У 2016 році Полтавська ОДА звернулась до Міністерства екології  та природних ресурсів України з проханням  посприяти у Державній підтримці області із даного питання. Відповідь була позитивною, але фінансування можливе, починаючи  з 2021 року.  

екологія, укріплення, гора Пивиха

За темою:

  • Гору Пивиху закрили для автотуристів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.