20:33 05.02 1333
Сьогодні, 5 лютого, на щотижневій апаратній нараді в ОДА розглянули питання про стан щеплення полтавців від інфекцій.
Керівник Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак повідомив, що ситуація із катастрофічним браком вакцин у 2013-2015 роках дається взнаки. Але вона значно змінилася на краще.
Так, лише у 2017 році Полтавщина отримала від держави 60 800 доз вакцини "Пріорикс" від кору, краснухи та паротиту.
У 2017 році на Полтавщині зареєстрували 19 людей, хворих на кір. Проте, за перший місяць 2018-го – уже 20 таких пацієнтів у Полтаві, Полтавському, Диканському, Кобеляцькому, Глобинському районах.
Всі випадку кору на Полтавщині – "завезені" з Одеської та Закарпатської областей.
Що стосується таких хвороб, як правець та дифтерія, тут за останні п’ять років зареєстровано два випадки правцю. Через "провал" вакцинування населення на початку 1990-х в Україні був спалах дифтерії. Протягом 1991-1998 років на Полтавщині цей вірус підхопили 312 осіб, із них 52 дитини. 21 людина тоді померла від дифтерії.
Через подальші "провали" вакцинації від дифтерії лікарі очікують черговий спалах хвороби у найближчому майбутньому.
Мене дивує: чому люди без проблем щеплять своїх собак, а про дітей "забувають"? Закликаю всіх полтавців відповідально ставитися до свого здоров’я і здоров’я наших дітей. Єдиний спосіб уберегтися від низки небезпечних хвороб – своєчасне щеплення від них
— зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
На сьогодні на Полтавщині продовжує діяти державна програма "Доступні ліки". З початку року згідно з нею видано понад 34 тисячі рецептів більш ніж 11 тисячам пацієнтів із захворюваннями серця, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.
Прес-служба ОДА повідомляє, що загалом для потреб жителів області у ліках від цих хвороб в 2018 році виділена державна субвенція у розмірі 36,8 млн гривень.
Проте справді доступних ліків на Полтавщині катастрофічно не вистачає.