ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 15.08


На Полтавщині відкрилася унікальна археологічна виставка

Полтавський краєзнавчий музей, Історико-культурний заповідник "Більськ" Полтавської облради та музей археології ХНУ імені Каразіна відкрили виставку "Більське городище в дослідженнях українських археологів".

Як повідомили в ОДА, представлені на виставці експонати мають величезну значимість для дослідників. Адже свідчать про те, що Більське городище і є тим древнім містом Гелон, про яке писав Геродот.

Також знайдені речі допомогли археологам встановити, коли Більське городище утворилося – третя чверть 6-го століття до н. е.

А ще, знахідки вкотре доводять, що скіфські поселення мали економічно-розвинені зв’язки з нинішніми європейськими країнами.

На виставці — найвиразніші експонати серед тих, що можна представляти за таких умов охорони та відеоспостереження, яке є у краєзнавчому музеї. Золотих прикрас, грецького імпортованого посуду чи, інших дороговартісних виробів тут немає. Немає на виставці і знахідок цьогорічних розкопок Більського городища. Адже зараз вони знаходяться у Харківській філії Національного науково-дослідного реставраційному центру України. Адже, щоб знахідки зберегти, вони проходять певний процес.

Після того, як знахідки вилучають з місця розкопок, їх очищають, при необхідності опрацьовують спеціальним розчином, аби крихкі предмети не руйнувалися далі, та інше. І лише після цього пам’ятки виставляються у музеях. На загальний огляд їх представлять в квітні-травні наступного року,

— пояснив директор Історико-культурного заповіднику "Більськ" Ігор Корост.

Наступного року дослідження Більського городища та місця поховання скіфів продовжаться.

А для того, щоб полегшити науковцям роботу, в області нині розробляють відповідну програму.

У розкопках Більського городища участь бере молодий амбітний колектив — науковці Історико-культурного заповідника Більськ. На це кошти виділяються з обласного бюджету. Але знахідки повинні ще й належним чином транспортуватися та зберігатися,

— відзначив директор управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій.

У програму закладуть кошти, аби придбати обладнання, яким користуються при розкопках, транспорт.

Також у рамках програми студенти історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету зможуть проходити практику не лише у бібліотеці, а й долучитися до розкопок.

Експозицію приурочили до Дня археолога, який в Україні щороку відзначають 15 серпня.

Ознайомитися з експонатами можна в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Більськ, розкопки, археологія, підтримка, виставка

За темою:

  • На Полтавщині незаконно розорали територію відомого могильника
  • Три тисячі років: у заповіднику на Полтавщині бабаки викопали уламки древнього посуду. ФОТО
  • У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти стародавню кераміку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.