ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:45 03.05


На Полтавщині відновили меморіальну дошку сотнику УПА

Розбиту політичними вандалами меморіальну дошку на честь сотника УПА "Байди" на Полтавщині відновили.

Ініціатори відновлення осередку вшанування звитяжця нагадали про те, що уродженець Березової Луки Микола Савченко ("Байда") під час Другої світової війни був командиром сотні УПА "Східняки", повідомляє Голос України.

У селі Березова Лука Гадяцького району, на фасаді місцевої школи встановили нову меморіальну дошку землякові-командиру "східняцької" сотні УПА Миколі Савченку ("Байді"). 

Нею замінили ту, що була відкрита тут 2016 року за сприяння місцевої влади та Спілки політв'язнів і репресованих українців у Польщі. Однак наприкінці минулого року її зруйнували політичні вандали. Нову дошку виготовили і встановили за кошти Петрівсько-Роменської ОТГ. 

Водночас ініціатори відновлення осередку вшанування  звитяжця нагадали про те, що уродженець Березової Луки Микола Савченко ("Байда") під час Другої світової війни був командиром сотні "Східняки" УПА, в якій за незалежність нашої держави воювали колишні червоноармійці – вихідці з центральних і східних регіонів України. Потому він емігрував до США.

Однак і за океаном залишався діяльним патріотом рідного краю та  України. Зокрема, був активним учасником громадського та релігійного життя української діаспори, очолював тамтешнє об'єднання колишніх вояків Української Повстанської Армії.

пам'ять, історія, УПА, Березова Лука, Микола Савченко

За темою:

  • У Полтаві відбудеться музичний фестиваль на честь Лисенка
  • Герою-стрільцю Костянтину Мандриці відкрили меморіальну дошку
  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.