ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:15 08.11


На Полтавщині відкрили монумент народному художнику. ФОТО

У селі Токарі Лохвицького району Полтавської області урочисто відкрили пам'ятник самобутньому полтавському художнику, іконописцю, який творив у жанрі народного малярства чи так званого наїву, Григорію Ксьонзу.

На відкритті пам’ятника побували представники культурної еліти, владних структур та громадських організацій, жителі села Токарі, де він помер у 1947 році.

Навесні цього року провели пленер "Шляхами Григорія Ксьонза", виставку і тепер відкрили пам’ятник, створений коштом меценатів, без підтримки з боку держави.

Створення пам'ятника  художнику Григорію Ксьонзу - це авторський проект Сергія Козлова, директора Духовно-культурного центру імені Преподобного Паїсія Величковського, який діє при Свято-Успенському кафедральному соборі УПЦ КП  Полтави.

Пам’ятник виконано у стилі українського модерну, який розвивався на початку 20 століття, адже тоді активно творив Григорій Ксьонз.

Сергій Козлов розповів, що останнім часом віднайшли в кілька разів більше робіт авторства Ксьонза, ніж було відомо до того. Загалом, він написав більше тисячі робіт і наступного року має з’явитися друком монографія, присвячена творчості Ксьонза.

 

памятник, Григорій Ксьонз

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.