ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 18.06


На Полтавщині визначили переможців конкурсу екологічних ініціатив

Жителі Полтавської області могли проголосувати за проєкти подані на конкурс від громад. У результаті перемогу здобули 50 ініціатив.

Втілюватимуть їх за рахунок співфінансування обласного (екологічного фонду області) та місцевого бюджетів. 
 

Серед проєктів-перможців – громадські ініціативи, спрямовані на облаштування екостежин, зон відпочинку, очищення річок, впорядкування зелених зон, придбання устаткування для збирання твердих побутових відходів, проведення екофестивалів, освітніх заходів, створення громадського екопатруля, будівництво шкільних теплиць тощо, повідомляють на сайті Полтавської обласної ради.

 34 проєкти подані мешканцями об’єднаних територіальних громад. Серед них одразу три проєкти-переможці від Опішнянської ОТГ, які стосуються боротьби з амброзією, облаштування зони відпочинку біля річки та поводження з твердими побутовими відходами. Найбільше голосів набрала ініціатива «Облашування зони відпочинку на березі річки Ворскла в селі Міські Млини Зіньківського району.

Вартість проєкту понад 99 тис грн, з яких майже 50 тис грн – це гроші бюджету ОТГ. 

Згідно з проєктом на березі буде 3 дерев’яні альтанки, біотуалети, роздягальні, сміттєві баки, а також восени буде організована акція по прибиранню прибережної зони, тож, в проєкті передбачена і форма для екологічного патруля, – розповіла Марія Волошина, спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення та проєктно-інвестиційної діяльності Опішнянської селищної ради.

 

Перемогли в конкурсі одразу дві ініціативи з Глобинської ОТГ, а саме з Пирогівського старостату – це «Екостежка до Пирогівської рибниці» в селі Пироги та еко-гай «Лелечине гніздо» в селі Яроші.

Наша проєкти – це ініціатива жителів громади. У 2019 році в селі Пироги з’явилася команда ініціативних мешканців, яка вирішила зарибнити громадський ставок. Водойма площею 60 гектар знаходиться в центрі села, але була в занедбаному стані. Люди купили та запустили малька різних видів риб на суму 63 тисячі гривень. Примітно, що все це була ініціатива людей, а не влади. Після цього й виникла ідея упорядкувати територію навколо ставка, яка й переродилася в проєкт «Екостежка до Пирогівської рибниці», – розповіла Тамара Кір’ян, староста Пирогівського старостинського округу.

 

Мета проєкту – збереження, відтворення та примноження рибного ресурсу, створення прибережної смуги із зеленими насадженнями та формування в підростаючого покоління свідомого ставлення до природи.

 

Щодо екогаю в селі Яроші, то ідея зародилася три роки тому, коли батьки вирішили створити дитячий майданчик для своїх дітей. Ще в 2019 році жителі села виграли проєкт з облагородження майданчику, нинішній – екогай «Лелечине гніздо» – продовження попереднього. Довкола майданчика будуть висаджені зелені насадження із відповідним впорядкуванням. 

Вартість обох проєктів майже 200 тис грн.. 

У Омельницькій ОТГ створять ермітаж під відкритим небом «Музика – єднання душ», який передбачає озеленення та створення зелених скульптур. Зокрема там ростимуть павлонія, бамбук, спеціальна лоза. 

Загальна сума співфінансування з обласного бюджету, згідно з обласною програмою «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки», становитиме 2 млн грн.

Детальніше ознайомитися з проєтками можна тут.

екологія, облрада. проєкти

За темою:

  • Полтавці скаржаться на сморід: прокуратура і екологи займаються ставками на Садах 
  • Забруденення: ексголова Полтавської ОДА Головко будує розважальний комплекс на березі Коломаку
  • У Полтаві визначили переможців екоконкурсу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.