ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 09.08


На Полтавщині ввели в експлуатацію найглибшу в історії Укргазвидобування свердловину

На Полтавщині ввели в експлуатацію найглибшу в історії Укргазвидобування свердловину.

На території Полтавської області Укргазвидобування завершило буріння нової розвідувальної свердловини глибиною 6 600 м, яка стала найглибшою в історії компанії.

Її дебіт сягнув високого показника – 150 тис. куб. м.

Родовище, на якому пробурили свердловину-рекордсменку, відкрили лише в 2019 році.

“Зрозуміло, що це родовище є перспективним, сітка свердловин по ньому буде зростати”, – зазначив начальник цеху з видобутку нафти, газу і конденсату (нафтогазопромислу) Мар’ян Коблик.

Завданням нової свердловини була дорозвідка вуглеводневих покладів та уточнення геологічної будови родовища. Виконані промислові геофізичні дослідження дали змогу приростити понад 100 млн куб. м видобувних запасів вуглеводнів.

“На цьому родовищі це не перша надглибока свердловина. Їх кілька, глибиною – 6 200 м, 6 500 м, 6 600. Свердловина була введена в експлуатацію 6 липня з дебітом 150 тис. куб. м. Це прекрасний дебіт, бурильники класно спрацювали. У найкоротші терміни ми ввели її в експлуатацію”, – розповів Мар’ян Коблик.

Загалом на цьому та сусідньому родовищах у Полтавській області є 24 свердловини, глибиною більше 6 тисяч метрів.

“Чим більше ми введемо в експлуатацію свердловин до зими, тим більше держава зможе закачати газу у газосховища”, – додав Мар’ян Коблик.

Начальник одного з відділень бурових робіт Укрбургазу Ігор Масник наголосив, що зараз головним завданням є оптимізація та нарощення видобутку. Він повідомив, що наразі усі верстати компанії задіяні в роботі.

“Є де бурити, тож будемо нарощувати та збільшувати темпи видобутку природного газу. За останні пів року ми йдемо з випередженням плану. Сподіваюсь, що рік закінчимо вдало. На те що ми націлені зараз, це буде рекорд за останні 15 років”, – розповів Ігор Масник.

До речі, буріння найглибшої свердловини проводилося верстатом “Іван Підкова”. Бурові роботи виконувала бригада ВБР БУ “Укрбургаз” під керівництвом Сергія Козуба та Володимира Сенюшковича.

 


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.