ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:11 21.01


На Полтавщині вже 406 хворих на свинячий грип - і це не межа

В області спалах епідемії свинячого грипу. У лікарнях із цим діагнозом - уже 406 полтавців. Однак жодної смерті лікарі не зафіксували. Епідемія не спадатиме - після канікул очікується її підйом.

На даний момент на свинячий грип (вірус А H1N1) захворіли 406 полтавців. Усі вони лікуються у спеціалізованих закладах. Смертей від цієї хвороби на Полтавщині немає.

Про це повідомили медики на спеціально зібраній прес-конференції. З журналістами спілкувалися лікар-епедеміолог, завідуючий відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України" Андрій Байбарза та головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я ОДА Лідія Войтенко.

Зокрема, вони зазначили:

З 2009 року на Полтавщині ніхто не загинув від вірусу А (Н1N1). Але нинішній рік має особливості щодо терміну розповсюдження інфекції. Зазвичай спалахи грипу фіксуються наприкінці лютого-на початку березня. У переважній більшості міст та районів області спостерігається інтенсивний ріст захворюваності, порівняно з минулим тижнем. Чергові "хвилі" свинячого грипу очікуються після закінчення канікул, коли учні та студенти, мігруючи по області, інтенсивно розноситимуть інфекцію.

Найбільша небезпека чатує на мешканців Кременчука та Полтави, Лохвицького, Козельщинського та Гадяцького районів, а також Глобинського та Карлівського.

За даними фахівців, нинішній спалах епідемії свинячого грипу є прогнозованим, існують вакцини проти нього, які заздалегідь поступили у продаж. Єдиний мінус - не всі хочуть або можуть собі дозволити таке щеплення. Результат може бути сумним, адже вірус А (Н1N1) небезпечний ускладненнями, що можуть призвести до смерті. Серед них, мабуть, найгірші - пневмонії.

Анна СОЛТОВСЬКА

грип, застуда, епідемія, грві, здоров'я, свинячий грип

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.