ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 02.06


На Полтавщині хочуть відродити старовинний храм

8 червня відбудеться неординарний захід, що спрямований на привернення уваги до пам’ятки архітектури національного значення церкви Різдва Христового у селі Вергуни Хорольського району.

Так, 8 червня, о 10.00, у рамках толоки запланована зустріч біля церкви в селі Вергуни, де розкажуть про пам’ятку.

Як пише Коло, о 12 годині розпочнеться на території музею захід "Етнографічна збірка «Древо" в селі Козубівка.

Храм розвалюється на очах, а колись був красивою спорудою з цікавою історією:

 

Концерт, продаж книг з автограф-сесією, дружнє спілкування, смачні страви, сувеніри, ярмарок – усе це обіцяють 8 червня у Хорольському районі.

 

 

 

Захід підтримують районна рада та адміністрація.

Неля Даниленко, одна з організаторок сказала, буде організоване підвезення людей із Хорола, але все це буде відомо за кілька днів до толоки. Також із Полтави трансфер організовує туристична агенція, – уточнила вона.

До слова, музей у Козубівці організував 24-річний хлопець Едуард Крутько, який зробив село місцем відвідування туристів, експонати його музею вже бачили у деяких містах.

Загалом його збірка містить понад 1000 скарбів української самобутності.  

Саме він — ініціатор відкритого листа, завдяки якому хочуть врятувати храм.

Сьогодні ми оголошуємо збір підписів під відкритим листом до очільників Міністерства культури України та Православної Церкви України стосовно церкви, пам’ятки національного значення, у селі Вергуни Хорольського району Полтавської області. Ледь не сто років церква не має господаря, на сьогодні вже є аварійною, але ще є шанси врятувати цю архітектурну перлину. Просимо максимального поширення та активної участі у підписуванні електронного листа! На нашу думку, лише збільшення суспільнго інтересу до цієї проблеми, висвітлення запиту громади на відновлення святині допоможе врятувати церкву! Нагадуємо, що 8 червня відбудеться «Літературна толока», захід спрямований на приверення уваги до пам’ятки, та мобілізації сил творчої, небайдужої спільноти України задля порятунку і відновлення величі святині

– написав Едуард Крутько. 

Для підписання листа перейдіть за посиланням: 

відродження храму, туризм, Хорол

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.