ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 26.10


Полтавців закликають з 29 жовтня голосувати за збір пластику

Полтавська облрада подала проєкт на "Всеукраїнський громадський бюджет" про встановлення на Полтавщині 16 автоматів для збору пластикових пляшок з видачею винагород та 32 контейнери для збору небезпечних відходів.

Новий масштабний проєкт «Всеукраїнський громадський бюджет» стартував в Україні цього року.

Це – інноваційна програма, суть якої виділення державних коштів для покращення рівня життя громадян із різних куточків країни. У Державному бюджеті вже закріплена сума 500 млн грн, що розподілятиметься за результатами голосування за проєкти.

Метою проєкту Полтавщини про встановлення автоматів є підвищення культури поводження з побутовими відходами, у тому числі небезпечними, шляхом облаштування відповідної інфраструктури для збору пластику та небезпечних відходів в 16 містах Полтавської області.

Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Як повідомляє Зміст, для підтримки даної ініціативи потрібно проголосувати (з 29 жовтня)  за посиланням: https://bit.ly/2oXoErL .

Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

 

Розпочати виокремлювати небезпечні відходи пропонується саме в малих та великих містах Полтавської області, які мають високу щільність населення, а відповідно і накопичують значні об’єми побутових відходів і непотрібних речей.

Серед них міста обласного та районного значення Полтавської області: Полтава, Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород, Глобине, Гребінка, Кобеляки, Лохвиця, Заводське, Зіньків, Пирятин, Хорол, Шишаки, Карлівка.

Щодо бюджету, то загальна вартість проєкту складає 1 015 000 грн. Один контейнер для збирання небезпечних відходів має вартість 11 тисяч гривень, а автомат для збору пластикових пляшок з видачею винагороди – 31 тисячу гривень.

На інформаційно-промоційну кампанію планують витратити 51 800 гривень.

Таку ініціативу започаткували щоб підтримувати та пропагувати екологічний стиль життя.

Адже для територіальних громад Полтавщини повсюдною проблемою є те, що небезпечні відходи збираються і накопичуються разом з побутовим сміттям, об’єм якого, на жаль, збільшується щороку.

Такі шкідливі речовини, як батарейки, люмінесцентні лампи, скляні градусники потрапляють у сміттєві баки кожного господаря, а потім безконтрольно вивозяться на сміттєзвалища чи полігони. Від цього підземні води, ґрунт і повітря щодня поглинають важкі метали, кислоти, ртуть, завдаючи катастрофічної шкоди довкіллю і здоров’ю людей. Так, розкладання однієї батарейки триває близько 150 років, скла ламп та термометрів – понад 1000 років.

Що стосується пластику, то його з кожним роком також стає все більше через повсюдне використання у побуті виробів з пластику (поліпропілену), в першу чергу ПЕТ-пляшок. Як наслідок, все гостріше постає проблема пластикового забруднення і його хаотичного накопичення.

Ця ресурсоцінна сировина також повинна збиратися окремо від твердих побутових відходів.

Авторка проєкту – Ірина Березова, реалізувати  його зможуть уже в 2020 році.  

екологія, проект, автомати, збор пластикових пляшок

За темою:

  • У Полтаві хочуть забудувати заповідні землі на березі Коломаку
  • На Полтавщині стартує конкурс "Екологічні громадські ініціативи"
  • У Полтаві зафіксували забруднення Пушкарівських ставків
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.