ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 18.01


Із продажу можуть зникнути деякі продукти через держрегулювання цін

В АТБ попередили: з продажу можуть зникнути деякі продукти через держрегулювання цін на ці продукти, зокрема гречку, борошно, цукор та молоко.

 

12 січня 2022 року Кабінет міністрів ввів державне регулювання цін на ряд продуктів. Постанова про введення державного регулювання цін на ряд соціальних продуктів харчування може призвести до того, що вони просто зникнуть з прилавків торговельних мереж. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков.

"Встановлена планка націнки не більше 10% за документом не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. А значить, цілком може призвести до припинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів і розуміння порядку їх ціноутворення", - написав він.

За його словами, в таких діях уряду проглядається дискримінаційний характер щодо всього організованого роздробу. Крім того, ініціатива ніяк не обговорювалася з учасниками ринку, з профільними об'єднаннями та асоціаціями, тому і виглядає як інструмент лобіювання.

"В принципі, прийняття і реалізація нормотворчих постанов в "новорічну ніч", просто поставивши весь рітейл перед фактом і апріорі обмеживши йому право для конструктивного діалогу та участі, – м'яко скажемо далеке від демократичної процедури", - додав він.

Держрегулювання цін:

  • Кабмін наприкінці 2021 року заборонив встановлювати торгову націнку понад 10% на хліб житньо-пшеничний і батон.
  • 12 січня 2022 року Кабінет міністрів ввів щоденний моніторинг цін для 30 продовольчих і непродовольчих товарів, в тому числі та на цибулю ріпчасту, буряк, моркву, картоплю, капусту білокачанну.
  • Також 12 січня 2022 року Кабінет міністрів ввів державне регулювання цін на ряд продуктів. Кабмін заборонив встановлювати торгову націнку понад 10% на крупу гречану, цукор-пісок, Борошно пшеничне вищого ґатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), олію соняшникову, яйця курячі категорії С1, птицю (тушки курячі) та масло вершкове жирністю 72,5%.
  • Гранична націнка діятиме до завершення карантинних обмежень.
ціни, продукти, влада, держрегулювання, економіка

За темою:

  • У Полтаві заборонили виробництво консервів, якими влада формувала продрезерв
  • Переселенці п'яти громад сьогодні отримають продуктові набори
  • ООН активно допомагає Полтавщині продуктами
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.