ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 16.02


На Полтавщині заборонили ловити щук на період нересту

Таке обмеження щодо вилову щук діє у регіоні вперше, розповіла Суспільному начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь. Вилов цієї риби під забороною до кінця березня.

На річці Ворскла у Полтаві понад десяток рибалок. Від 15 лютого їм заборонено виловлювати щук у всіх водоймах. Це пов’язано із періодом нересту.

"Звичайно, я підтримую це. Це дуже добра заборона. Правильна. Останній раз я ловив щуку тижня три тому. Чим більше щук буде з ікрою відпущено, тим більше їх буде потім", – розповідає рибалка Андрій Філіпов.

На Полтавщині від 15 лютого заборонено ловити щук: чому та яке покарання

Заборону запровадили згідно з новими правилами любительського та спортивного рибальства, каже начальниця відділу Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

"Ця заборона в Україні вводиться вперше, оскільки щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається від температури води від 3 до 5 градусів. Термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але і на час переднерестової активності, адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри.", – пояснює Юлія Бондарь.

На Полтавщині від 15 лютого заборонено ловити щук: чому та яке покарання

 

Заборона на вилов щук у такий період сприятиме збереженню популяції цієї риби, говорить завідувач кафедри Полтавського аграрного університету Анатолій Поліщук.

"Коли крига сходить, щука розпочинає проявляти інтенсивність. В даний час вода збагачена киснем, що потрібно для розвитку ікринок. Одна самка щуки може відкласти до 250 тисяч ікринок. Біля однієї самиці, як правило, може бути до восьми самців, які запліднюють ікринки", – говорить Анатолій Поліщук.

На Полтавщині від 15 лютого заборонено ловити щук: чому та яке покарання

 

"За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки буде становити 3 468 гривень", – повідомляє начальниця відділу Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

За її словами, заборона діятиме до 31 березня 2023-го року.

 

рибалка, заборона, щуки

За темою:

  • Полтавець незаконно виловив риби на суму понад 125 тисяч гривень
  • З першого квітня полтавцям забороняють вилов риби
  • На Полтавщині заборонили діяльність "Партії регіонів"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.