ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 28.03


На Полтавщині заборонили на цвинтарях штучні квіти

Питання недопущення використання штучних квітів на цвинтарях активно обговорювалося членами виконкому Пирятина за участю місцевих підприємців, які займаються реалізацією цієї продукції.

На засіданні виконкому Пирятинської міськради вирішили заборонити використовувати квіти із штучних полімерів.

Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ виконкому міської ради Марина Зергані зазначила, що прийняття такого рішення зумовлено негативним впливом на навколишнє середовище використання пластикових атрибутів на цвинтарі. Адже вони виготовляються із збірних матеріалів (пластику, тканини, металу) та не мають маркування пластику, тому їх важко утилізувати.

За інформацією КП “Каштан” кожного місяця з кладовища вивозиться близько 20 кубів такого сміття.

Також  Марина Зергані повідомила, що за дослідженнями, опублікованому у британському медичному журналі The New England Journal of Medicine, коронавірусна інфекція COVID-19 зберігається найдовше на поверхні пластику і може спричинити поширення вірусу.

Міський голова Олексій Рябоконь наголосив, що відповідно законодавства на полігоні ТПВ заборонено захоронення непобутових відходів.

Крім того, це легкозаймистий матеріал, що спричинює загорання на полігоні. Під час горіння у навколишнє середовище виділяються шкідливі токсичні речовини.

Тому питання правильної утилізації наразі стоїть дуже гостро. Досвід заборони використання пластикових квітів на кладовищах вже є в багатьох населених пунктах України, зокрема і на Полтавщині.

Заступник міського голови Максим Варава запропонував заборонити використання, розміщення та покладання на об’єктах  благоустрою Пирятинської міської ОТГ (кладовища, меморіальні комплекси, пам’ятники тощо) штучних квітів, виготовлених із синтетичних полімерів з 1 січня 2021 року. Проте підприємці наполягали на 1 травні 2021 року, адже вони вже придбали цей товар та хочуть його реалізувати.

У підсумку обговорення члени виконкому прийняли рішення щодо заборони використання штучних квітів, виготовлених із синтетичних полімерів, на об’єктах  благоустрою Пирятинської міської ОТГ із 1 травня 2021 року.

Також вирішили звернутися до релігійних конфесій Пирятинської міської ОТГ щодо проведення роз’яснювальної роботи з жителями громади стосовно шкоди, яка завдається довкіллю при використанні та утилізації штучних квітів та інших ритуальних товарів виготовлених із синтетичних полімерів.

Серед рішень — зобов’язати КП “Каштан” розмістити на входах до кладовищ відповідні оголошення та роз’яснення про заборону використання пластикових атрибутів з наступного року.

 

екологія, Пирятин, штучні квіти, заборона, полімер, цвинтар

За темою:

  • Поліція порушила справи проти Кременчуцької птахофабрики
  • Три підприємства Полтавщини увійшли до сотні найбільших ворогів екології країни
  • Біомасу кур утилізують протягом двох місяців
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.