ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 09.08


На Полтавщині заборонили вилов раків

Із 15 серпня по 30 вересня 2020 року на Полтавщині діє заборона на вилов раків. Про це повідомляє Полтавський рибоохоронний патруль.

 

У цей  період на водоймах Полтавщини розпочинається друга линька раків та встановлюється заборона на їх вилов.

"Відповідно до біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України, основним зовнішнім чинником, який визначає терміни проходження всіх етапів життєвого циклу річкових раків є температура води. Враховуючи дані довгострокового прогнозу температурного режиму водойм у першій декаді серпня, у поточному році створені передумови для більш ранніх термінів другої линьки річкових раків.У зв’язку з цим є доцільним встановити терміни заборони на лов річних раків у водних об’єктах , підконтрольних управлінню Держрибагентства у Полтавській області в період проходження другої линьки саме з 15 серпня по 30 вересня", - йдеться в повідомленні.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність (штраф із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення). Також (залежно від ступеня завданих збитків) передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі до 3400 грн або обмеження волі на строк до трьох років, із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу, за незаконний вилов правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

природа, екологія, раки, линька

За темою:

  • Екобус готовий виїжджати в усі райони Полтавщини
  • На заводі ГРЛ спалюють шини
  • Кобеляки накрив сморід
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.