ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 11.03


На Полтавщині зафіксували субваріант штаму коронавірусу "Дженні"

У Полтавській області зафіксували субваріант штаму коронавірусу “Дженні” - це є  субваріант штаму коронавірусу “Омікрон” — JN.1.

 Про це повідомили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

“Надійшли 07.03.2024 року від Державної установи “Центр громадського здоров’я” результати секвенування (визначення геному) збудників COVID-19, виділених від хворих в Полтавській області. Переважна більшість відноситься до генетичної лінії JN.1 або JN.1.4 Omicron”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією МОЗ, такий субваріант уже виявили і в інших областях України, ризик для населення є низьким, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту.

“Дженні” — це субваріант штаму “Омікрон”. Вперше цей субваріант виявили у США у вересні 2023 року, після – в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) станом на 5 січня 2024 р. на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють.

Симптоми “Дженні” мають симптоми схожі на ГРВІ: біль в горлі, температура, нежить, слабкість, кашель, головний біль, лихоманка. В групі ризику перебувають люди старше 60 років, вагітні жінки, особи з хронічними захворюваннями, діти до 1 року та особи професійного ризику через підвищений ризик інфікування .

Захистом від ускладнень захворювання є вакцинація та імунопрофілактика.

субваріант, штаму коронавірусу “Дженні”, Омікрон

За темою:

  • На Полтавщині знизилася захворюваність на грип та ГРВІ
  • Назвали громади Полтавщини з найбільшим поширенням ГРВІ
  • Полтавщина отримала вакцини проти грипу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.