ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 30.10


На Полтавщині зафіксували випадок захворювання на лептоспіроз

Полтавські медики б’ють на сполох - уже кілька днів в інфекційному відділенні Кобеляцької райлікарні перебуває житель села Солошине. У чоловіка діагностували дуже небезпечну хворобу - лептоспіроз.

Це інфекційне захворювання призводить до серйозного ураження нирок, печінки, до менінгіту і навіть смерті. Звичайно, йдеться лише про випадки, коли лікування не проводилося взагалі або його почали із запізненням. Життю жителя Солошиного нічого не загрожує, адже він звернувся до лікарів вчасно, а медики правильно поставили діагноз. Лептоспіроз тим і небезпечний, що спочатку перебіг хвороби схожий на банальний грип, інформує видання Ехо.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті з інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

В Україні захворюваність на лептоспіроз — сезонна, зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання).

У природі головними носіями лептоспірозу є пацюки. У воду він потрапляє із сечею хворих тварин. А далі можуть заразитися люди.

здоров'я, медицина, лептоспіроз, Кобеляки

За темою:

  • На полтавців чекає грип із переходом у вірусну пневмонію
  • На Полтавщині спостерігається ріст захворювань на ГРВІ
  • У Гребінці закрили пологове відділення
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.