ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 28.07


На Полтавщині закінчуються "пакунки малюка"

Антимонопольний комітет України скасував закупівлю "пакунків малюка". Чи буде їх виробництво відновлено, чи держава монетизує цю соціальну допомогу, вирішуватимуть у Кабінеті міністрів найближчим часом.

Україна отримала дефіцит «пакунків малюка», які з 2018 року держава видавала породіллям у якості соцдомоги.

Учасники всеукраїнського тендеру поскаржились на замовника до Антимонопольного комітету України, який скасував конкурс. У зв’язку із цим підприємство, яке виробляло бебі-бокси, доробляє останні замовлення і припиняє виробництво. При цьому 800 людей залишаться без роботи, адже багато товарів, які входили до пакунку малюка — вітчизняного виробництва, повідомляє UA: Перший.

 

 

Вартість одного бебі-боксу — не повинна перевищувати 5 тис. грн, хоча виробник підрахував, що товари за роздрібними цінами складають загальну суму в 7,5 тис. При цьому найдорожчий пакунок коштує замовнику трохи менше 4 тис. грн. До пакунку кладуть покривальця, термометр, ножиці дитячі, шкарпетки, креми, рушнички, плед, підгузки, одяг, мило, шампунь, іграшки, гребінці, матрац та інше. Асортимент значно розширився, а відгуки від батьків — тільки позитивні.

У департаменті соцзахисту Полтавської ОДА повідомили, що проблема не оминула й Полтавщину, де наразі зберігається 210 бебі-боксів, пише Рoltava.to.

Їх вистачить до середини серпня. Департамент тримає ситуацію на контролі та звернувся до профільного міністерства із пропозицією на час затримки виробництва пакунків малюка монетизувати соцдопомогу.

Однак рішення про це має прийняти Кабмін.

  З вересня 2018 року в області реалізується пілотний проект з надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги при народженні дитини. Мета проекту — знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною. З початку реалізації проекту та на початок липня в області жінкам, які народили дітей, видано 16419 «пакунка малюка» (за 6 місяців 2020 року — 4022), у тому числі пологовими будинками — 15306, управліннями соціального захисту населення — 1113.

Право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини. «Пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.

Допомога «пакунок малюка» видається при народженні дитини у закладі охорони здоров’я. Якщо одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» не видано у лікувальному закладі або у разі екстрених пологів, «пакунок малюка» видається управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини у термін не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати народження дитини. Для її отримання необхідно звернутися із заявою та довідкою про неотримання пакунка у закладі охорони здоров’я.

Закупівля одноразової натуральної допомоги здійснюється централізованою закупівельною організацією за рахунок коштів державного бюджету на рівні потреби, визначеної пологовими будинками/відділеннями та управліннями соціального захисту населення.

Починаючи з вересня 2018 року департамент соцзахисту Полтавської ОДА проплатив пакунки малюка на 65 млн грн. Кошти перераховувалися UNOPS (Управління ООН з обслуговування проєктів).

 

 

пакунки малюка, АМКУ, Кабмін

За темою:

  • Дівчина випала з третього поверху і залишилася живою
  • На Полтавщині оштрафують виховательку за знущання над дитиною 
  •  11-річного полтавця лишили жити в лікарні через побої вітчима
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.