ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:42 21.08


На Полтавщині замість лікарняних видають довідки

На Полтавщині знову нема лікарняних бланків. Люди після хвороб приносять на роботу тимчасові довідки. Це є підтвердженням того, що вони не прогулювали роботу, але "лікарняні" гроші за довідками ніхто не нараховує.

Лікарняні нарахувати неможливо за цими довідками…

– про це у телефонному режимі нам повідомила бухгалтер одного із місцевих підприємств.

Виявилось, дійсно нині в усіх лікувально-профілактичних закладах області хворим, замість листків непрацездатності, видають тимчасові довідки, які не підлягають відповідній оплаті.

Проте пацієнтів переконують, що тимчасові довідки можна буде замінити на бланки, щойно вони з'являться.

Коментувати ситуацію у соцмережах взявся голова Полтавської облради Олександр Біленький та звернувся за роз’ясненням до Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

В отриманій відповіді повідомляється, що така проблема не лише у Полтавській області. Ситуація є критичною по всій Україні.

Міністерство охорони здоров’я не забезпечило своєчасно бланками листків непрацездатності й не відреагувало на заявки Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, які з початку поточного року направлялись уже тричі.

Тож вирішили замість лікарняних видавати тимчасові довідки.

Зважаючи на серйозність моменту, голова облради направив офіційне клопотання голові обласної державної адміністрації щодо порушення названої суспільно чутливої проблеми на рівні Кабінету Міністрів України.

У МОЗі ж стверджують, що напружена ситуація з бланками у деяких регіонах сталася через високу захворюваність, зокрема, на грип та ГРВІ. Мовляв, виділену кількість бланків медики банально використали швидше, ніж це планувалося в усіх областях одночасно.

Крім того, у червні МОЗ вимушено було перенести тендер на друк бюлетенів, бо на аукціон записався лише один учасник.

Після проведення нового тендеру бюлетені надрукують і першочергово розвезуть у ті регіони, де не вистачає лікарняних. Нині на сайті Міністерства охорони здоров’я повідомляють, що бланки листків непрацездатності надійдуть у серпні.

На їх закупівлю з Держбюджету виділили майже 3 мільйони гривень, пише Базармедіа.

 

лікарняні, довідки, відсутність, МОЗ, проблема

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.