ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 09.06


На Полтавщині запрацював перший і єдиний музей аптечної справи

У селі Рашівка на Гадяччині у діючій аптеці, якій уже 118 років, працює перший і єдиний музей аптечної справи на Полтавщині. Там збереглись автентичні меблі, давні інструменти, рецепти 70-річної давнини.

Зберегла і створила музей в аптеці дизайнерка і місцева мешканка Юлія Кобізька. Їй ця справа близька, бо її мама вже 38-й рік працює фармацевтом і завідувачем цієї аптеки.

Я знайшла обладнання з усього району, яке просто припадало пилом. Його звезли в аптеку. Вирішила з цього зробити музей. У Полтавській області, наскільки мені відомо, немає таких музеїв. У музеях України, де я була, більше розповідають про міські аптеки, а в сільських усе відбувалось не так. У Рашівці аптека заснована у 1901 році і називалася земською, обслуговувала сільських жителів. До цього жителі Рашівки мали аптеку за 30 км і тамкупувати собі ліки. А оскільки раніше це було містечко, то попит на якісне обслуговування був великим. Тому у 1900 році відкривається земська лікарня, а в 1901 — аптека

розповіла Юлія Кобізька.

Раніше аптекарі робили ліки самостійно. І це були ліки не в сучасному розумінні — оцет, олія, керосин, креми, барвники, отрути. Це все робили аптекарі. . Перші аптекарі самостійно їздили на бричках за кордон в Ригу і привозили компоненти.   Досі в Рашівці живе одна з перших аптекарів, їй зараз 97 років,звати її Серафима Остапівна. Вона пам’ятає, як працювала аптека до Другої світової війни.

 

фото з архіву Юлії Кобізької

Аптека працює. У цій самій будівлі розташований музей на дві кімнати.

Там розповідають про історію аптеки у різні історичні періоди — довоєнний, післявоєнний, радянський. Зберігся столик фармацевта, модернові апарати, штангласи (аптечний посуд для зберігання лікарських засобів) з відповідним маркуванням для сильнодіючих речовин, отрут.

 

Інформацію про аптеку Юлія Кобізька збирала через відкриті джерела в Інтернеті та за розповідями односельчан.

З лютого цього року музей в аптеці приймає туристів.

фото з сайту КП “Гадяччина туристична”

музей, аптечна справа, Гадяч

За темою:

  • У Полтаві зʼявився один з найбільших гелікоптерів
  • В Опішному запрацював музей гончарства
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.