ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 12.12


На Полтавщині затримуються жнива пізніх зернових

 

На Полтавщині через дощову погоду затягнувся період збору урожаю пізніх культур. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. За його словами, залишилося домолотити кукурудзу.

"Соняшнику намолочено 1 мільйон 150 тисяч тонн при середній урожайності 27 центнерів з гектара. Це на 1 центнер більше, ніж минулого року. Сої – 400 тисяч тонн при урожайності 30 центнерів з гектара. Це на 10 центнерів більше, ніж минулого року. Накопали цукрових буряків більше мільйона тонн при середній урожайності 450 центнерів із гектара, що також більше на 35 центнерів, ніж минулого року", — сказав заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

А кукурудзу в області зібрали на 40 відсотках засіяних площ. Нині намолотили 1 мільйон 800 тисяч тонн зерна. Цьогоріч збір пізніх культур затягнувся через дощі. Також виникають труднощі через повномасштабне вторгнення.

"Відключення світла впливає на збір урожаю, адже і соняшник, і кукурудза збиралися із підвищеною та високою вологістю. Щоб їх закласти на зберігання на склади, на елеватори, його треба довести до базової вологості. Коли відсутнє світло, не працюють сушарки, не працюють елеватори", — розповів провідний агроном сільськогосподарського товариства "Говтва" Володимир Кошкалда.

Завершити збір урожаю в області планують до 25 грудня.

агросектор, зерно, урожайність, жнива, війна

За темою:

  • На Полтавщині засіяли першу тисячу гектарів ранніх зернових
  • Вплив спеціальних безпілотників на розвиток аграрного сектору України
  • На Полтавщині 20 тисяч га кукурудзи лишилися необмолоченими
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.