ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:57 01.02


На Полтавщині зійшло лише 66 відсотків озимини. Пересіватимуть 90 тисяч га

Сходи озимих культур отримали лише на 66 відсотках посівної площі. При цьому 45 відсотків сходів - слабкі та зріджені. Пересіватимуть 90 тисяч га.

На сьогоднішній день критичною залишається ситуація зі станом посівів озимих культур, - повідомляють у Полтавській облдержадміністрації.

Сходи отримано лише на площі 178.8 тис. га, що становить 66 відсотків до посіяних площ. З них 98.3 тис. га, або 55 відсотків знаходяться в доброму та задовільному стані, а 80.5 тис. га, або 45 відсотків - слабкі та зріджені посіви.

Тривожною по кліматичних умовах для перезимівлі озимини була перша декада січня через істотне зниження температури повітря до 26 градусів морозу, при незначній висоті снігового покриву на більшій частині території області. Промерзання грунту склало 15-45 см.

Температура грунту на глибині залягання вузла кущіння у найхолодніші дні знижувалася до 2-9 морозу в залежності від висоти снігового покриву, що не є критичною.

Протягом останніх днів сніговий покрив за рахунок опадів істотно збільшився, але він не рівномірний і його висота складає 28-45 см.

В області планується пересів озимих культур на зерно на площах, на яких не отримано сходи - це 90.0 тис. га.

Також в області ведеться робота з формування страхового фонду насіння ярих і озимих культур, коригування структури посівних площ, складання потреби в інших матеріально-технічних ресурсах (добрива, пально-мастильні матеріали, засоби захисту рослин).

Лесь ГАВРИЛОВ

озимина, посіви, сільське господарство, хліб

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.