ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 10.08


На Полтавщині знищують рекордний урожай маку

На Полтавщині фермер на площі 240 гектарів виростив снодійний мак на сім мільярдів гривень та заявив, що вирощував рослини як начинку для пиріжків. Правоохоронці арештували цей урожай.

Із такої великої кількості маку можна робити не тільки начинку для пиріжків, але й опій. Як розповів голова Національної поліції Сергій Князєв, виявлення такої площі незаконних посівів снотворного маку є безпрецедентним за всі роки діяльності служби. Культивування наркосировини без жодних дозвільних документів здійснювало одне з агротовариств Полтавщини.

Згідно з експертними висновками, зазначені рослини, що за документами товариства значилися як олійний мак, насправді виявилися снотворним маком. До його вмісту входять наркотично активні алкалоїди опію: морфін і кодеїн.

Перевіркою також установлено, що жодних дозвільних та ліцензійних документів на діяльність, пов’язану з культивуванням нарковмісних рослин, керівництво аграрного товариства не мало.

Так, задокументовано факт, коли юридична особа здійснювала нелегальне культивування наркосировини в промислових масштабах, ігноруючи всі вимоги антинаркотичного законодавства.

За свідченням спеціалістів, на земельній ділянці такої площі вирощувалося майже 350 мільйонів нарковмісних рослин маку.

Із зазначеної кількості рослин наркоділки могли заготовити не менше 70 тонн макової соломи. Її вартість на «чорному» ринку сягає майже 7 мільярдів гривень.

Вiдповiдно до ухвали районного суду мiста Полтави, поліцейські приступили до знищення рослини снотворного маку.

Після накладення на зазначену землю арешту, поліцейські ще упродовж півтора місяця проводили заходи з недопущення витоку нарковмісних рослин у нелегальний обіг.  За словами Голови Нацполіції протягом цього часу поліція працювала над тим, аби суд надав відповідну постанову для знищення наркосировини.

Півтора місяці ми боролися в Октябрському суді Полтави за отримання рішення про знищення незаконного посіву. За цей час нам двічі відмовляли та більше семи разів відкладали дату проведення засідання. Неодноразово пропонували слідству передати «під зберігання» поле стороннім організаціям. І тільки вчора нарешті Апеляційний суд Полтавської області надав постанову поліції щодо негайного знищення цього посіву

– зазначив Сергій Князєв.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Відтак керівництву агротовариства загрожує до семи років позбавлення волі.

наркотики, снодійний мак, поліція, кримінал, рекорд, резонанс

За темою:

  • На Полтавщині судитимуть чоловіка, який з дикорослих конопель виготовляв канабіс
  • На Полтавщині водій "під кайфом" спричинив ДТП
  • На одній з вулиць Кременчука патрульні затримали жінку з наркотиками
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.