ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 09.02


На Полтавщині виявили правопорушення у веденні політагітації. ФОТО

Громадська мережа "ОПОРА" звернулась до поліції щодо можливого правопорушення у веденні політичної агітації.  Про це повідомляється на сайті Громадської мережі.

8 лютого в Новосанжарському районі представники ОПОРИ зафіксували білборди з агітацією кандидата на посаду Президента Петра Порошенка, які не містять вихідних даних.

Тому вони мають ознаки порушення виборчого законодавства. Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента», забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Відносно можливого порушення вимог Закону представниками ОПОРИ були складені заяви до поліції задля подальшої перевірки.

Розміщення агітаційних матеріалів одразу після реєстрації кандидата на пост Президента та відсутність вихідних даних містить ознаки порушення законодавства України, щодо фінансування виборчої кампанії за кошти виборчого фонду. Окрім цього, звертаємо увагу, що участь посадових осіб у виборчому процесі має здійснюватися з неухильним дотриманням вимог чинного законодавства та міжнародних стандартів,

– зазначив координатор ОПОРИ в Полтавській області Костянтин Донченко.

Також представники ОПОРИ фіксують велику кількість зовнішньої політичної реклами партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» на території Полтавщини, де використане повне ім’я зареєстрованого кандидата в Президенти.

Організація звернулась з офіційним листом до місцевого осередку партії «Солідарність», щодо використання повного імені Петра Порошенка в назві партії.

Задля уникнення порушення рівності виборчого права представники ОПОРИ закликали в рекламних цілях на період виборчого процесу використовувати скорочену назву партії «БПП «Солідарність» замість повної – «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Згадка прізвища та імені кандидата на пост Президента в назві партії в ході здійснення передвиборчої агітації може призвести до порушення принципу рівності кандидатів.

Відповідно до частини 3 статті 3 Закону України «Про вибори Президента України», всі кандидати мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

7 лютого ЦВК зареєструвала Петра Порошенка в якості кандидата-самовисуванця на посаду Президента.

 

порушення, вибори

За темою:

  • На Полтавщині кандидатка від "Слуги Народу" звинуватила ОВК у фальсифікації
  • Лідери виборів у Раду по одномандатних округах Полтавщини. ОНОВЛЮЄТЬСЯ
  • Фотофіксація бюлетенів, пошкоджені бланки, незаконна агітація
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.