ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 26.09


На Полтавщині зросла кількість хворих на туберкульоз

На Полтавщині зростає кількість хворих на туберкульоз у Полтавському та Лубенському районах. У Миргородському фіксують спад виявлення хворих.

Про це повідомив директор Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.

За 6 місяців 2023 року на Полтавщині на 48% зросла захворюваність на всі форми туберкульозу, зокрема рецидиви. Показник поширеності хвороби становить 34,7 на 100 тис. населення проти 23,4 за 6 місяців торік.

Найбільший приріст захворюваності спостерігають у Полтавському (+49 %) та Лубенському (+62%) районах. У Миргородському районі зареєстрували спад на 5%, що свідчить про недовиявлення на рівні сімейних лікарів. Крім того, у місцевій лікарні немає профільного лікаря – фтизіатра.

Чому зросла захворюваність на туберкульоз

За словами Володимира Печериці, сплеск захворюваності пов’язаний із тим, що на Полтавщині перебувають майже 200 тисяч ВПО.

За 2021 рік в області виявили 476 хворих на туберкульоз, у 2022 – 699, що на 223 більше. За пів 2023 року виявили 466 хворих.

Після виписки з тубдиспансеру хворі потребують продовження терапії, якою має керувати сімейний лікар. Значна частина центрів ПМСД на Полтавщині не укладала договір з Національною службою здоров’я за пакетом супроводу хворих на туберкульоз.

Проблеми супроводу хворих на туберкульоз на рівні первинної ланки

Станом на вересень, із 48 комунальних надавачів первинної допомоги на Полтавщині 24 уклали договори на супровід та амбулаторне лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз. Це означає, що після стаціонару пацієнти повернуться в громаду, де можуть не мати нагляду лікаря. Для продовження лікування потрібно буде їздити до найближчої амбулаторії, яка надає цю допомогу.

Надання протитуберкульозної допомоги на рівні сімейного лікаря має наблизити послугу до пацієнтів і забезпечити безперервність лікування. Щойно хворий припиняє виділяти мікобактерію туберкульозу, що має лабораторне підтвердження, він може лікуватися амбулаторно та жити звичайним життям.

Сімейний лікар контролює вживання пацієнтом ліків та результативність лікування, а також наглядає й займається забором біоматеріалу хворого на дослідження.

туберкульоз

За темою:

  • Ініціювали процедуру передачі шкірвендиспансеру на баланс Кременчука
  • Скарлатину виявили у 38 полтавців: які симптоми
  • Діти складають половину хворих на грип і ГРВІ в області
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.