ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 22.11


На Полтавщині на 5% зросла захворюваність на ГРВІ

На Полтавщині зросла захворюваність на ГРВІ. Протягом 46-го тижня на гострі респіраторні інфекції включно з COVID-19 захворіли 7468 осіб (із них на COVID-19 – 673 ), що на 4,5% вище попереднього тижня.

Зокрема, діти – 3923.

Про це повідомили у Полтавському обласному центрі громадського здоров’я.

Із 40-го тижня розпочалася щотижнева реєстрація захворілих у ході чергового епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ, грип, COVID-19. Уже відпрацьовані усі розпорядчі документи щодо заходів із профілактики та боротьби з грипом та ГВРІ протягом сезону 2023-2024 років. На жаль, цьогорічний епідсезон знову ускладнився кількома особливостями. По-перше, війна в Україні триває і можливий ріст захворюваності серед військових, ВПО та інших категорій населення. По-друге, продовжується міграція населення. По-третє, в популяції з іншими респіраторними захворюваннями знову активно циркулює збудник коронавірусу. При цьому епідемія COVID-19 вважається завершеною, а карантинні заходи відмінено.

Зараз дуже важливо своєчасно передбачити підвищення кількості захворілих на ковід. Потребують перевірки стан централізованого постачання кисню, аварійне енергозабезпечення закладів. Триває робота по перепрофілізації відділень у лікарнях відповідно до фази епідемічного процесу, визначенню маршрутів пацієнтів як у лікарнях та і в ПМСД.

Схожість клінічних ознак респіраторних інфекцій та ковіду потребує проведення відповідних заходів щодо розмежування потоків хворих, своєчасного тестування на ковід та негайного призначення противірусної терапії.

Із початку епідемічного підйому в області захворіло 53839 осіб, серед них на коронавірусну інфекцію – 4914 людей (9,1%).

“Сезонне підвищення захворюваності на ГРВІ, грип та коронавірусну інфекцію відбувається восени щороку. Тому кожен із нас має заздалегідь готуватися до зустрічі з вірусами, а не тішити себе думкою, що вдасться уникнути захворювання чи перенести його “на ходу”. Найнадійнйший спосіб не захворіти або перехворіти з мінімальними збитками для здоров’я – вакцинація. Крім того, має стати непорушним для кожного трудового колективу і кожної людини зокрема золоте правило: “захворів – сиди вдома та своєчасно звернись до лікаря”. Бо, на жаль, і грип, і коронавірус можуть спровокувати низку ускладнень із непередбачуваним перебігом і результатом”, – зазначила головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Свириденко.

Із початку епідемічного підйому в області госпіталізовано 1344 особи. У тому числі 564 людей госпіталізовано з ковідом, їх питома вага складає 41 %. Загалом рівень госпіталізації склав 2,3%. Питома вага дітей в епідемічний сезон 2023-2024 років на цей час становить більше 50%. Як засвідчили лабораторні обстеження хворих, на цей час у жодному випадку не визначався вірус грипу. Фіксувалися аденовіруси, риновіруси та в переважній більшості ковід (штам ОМІКРОН).

За даними ДУ “Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” в області протягом 46-го тижня (станом на 20 листопада 2023 року) на гострі респіраторні інфекції включно з COVID-19 захворіло 7468 осіб (із них на COVID-19 – 673 ), що на 4,5% вище попереднього тижня. Показник захворюваності – 552,3 на 100 тисяч населення, що на 5,8 % більше базового рівня. Дітей захворіло 3923, що складає 53% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області).

Найвищий показник захворюваності станом на 20 листопада був у Щербанівській, Коломацькій, Пирятинській громадах.

Всього за минулий (46-й) тиждень в області госпіталізовано 234 людей, серед них із СOVID-19 – 107 полтавців. Виникнення ковід-інфекції на тлі гострої хірургічної, неврологічної, кардіологічної та інших патологій змушує виділяти у профільних відділеннях ізоляційні палати для тимчасового утримання хворих, яких за станом здоров’я неможливо перевести в інфекційні відділення.

Від початку епідемічного підйому в області померло 24 людини, це переважно хворі на ковід-інфекцію, причому із груп ризику (віком 60+, які мали низку тяжких супутніх захворювань).

Для організації медичної допомоги в лікарняних закладах маються та своєчасно поповнюються запаси лікарських засобів, зокрема противірусних. Зараз область отримала противірусний препарат “Молнупіравір” (торгова назва MOVFOR, MOLENA). Противірусні препарати мають бути раціонально розподілені у визначені місця, де має знаходитись запас ліків.

Захисний одяг для медків спрощений, але він є і повинен застосовуватись. Адже інфікування медичних працівників, на жаль, продовжується.

Довідково: Щеплення проти грипу від початку епідсезону 2023-2024 р. проводяться в 48 громадах Полтавщини (з 60-ти). Всього їх проведено 4999, найбільше – в Кременчуцькій (1031) та Полтавській (862) територіальних громадах; за 46 тиждень щеплено 976 осіб у 28 громадах. За 9 місяців цього року в області зареєстровано 3 випадки вірусного гепатиту А (1 випадок у Горішніх Плавнях, 2 випадки в Полтавській ТГ).

Захворюваність становить 0,22 на 100 тис. населення, що значно нижче ніж в Україні (0,77 на 100 тис населення). Полтавщина посідає за цим показником 20 місце з-поміж інших регіонів.

здоров'я, зростання ГРВІ

За темою:

  • На Полтавщині знизилася захворюваність на грип та ГРВІ
  • Назвали громади Полтавщини з найбільшим поширенням ГРВІ
  • На Полтавщині на третину зросла кількість захворювань на ГРВІ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.