ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:45 11.02


На Полтавщині звернулись до поліції щодо ведення агітації Порошенком

У Новосанжарському районі представники "ОПОРИ" зафіксували білборди з агітацією кандидата на посаду Президента Петра Порошенка, які не містять вихідних даних, а відтак мають ознаки порушення виборчого законодавства. Відносно цього були складені заяви до поліції.

8 лютого поблизу Нових Санжар представники "ОПОРИ" виявили білборди з написами "Ми – Україна, армія боронить нашу землю, мова боронить наше серце, віра боронить нашу душу. Петро Порошенко", "Помісна церква – запорука незалежності! Петро Порошенко", "Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко", котрі не містять вихідних даних, а відтак мають ознаки порушення виборчого законодавства. Нагадаємо, 7 лютого ЦВК зареєструвала Петра Порошенка в якості кандидата-самовисуванця на посаду Президента.

Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України "Про вибори Президента", забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Відносно можливого порушення вимог Закону представниками "ОПОРИ" були складені заяви до поліції задля подальшої перевірки.

"Розміщення агітаційних матеріалів одразу після реєстрації кандидата на пост Президента та відсутність вихідних даних містить ознаки порушення законодавства України, зокрема щодо фінансування виборчої кампанії за кошти виборчого фонду. Окрім цього, звертаємо увагу, що участь посадових осіб у виборчому процесі має здійснюватися з неухильним дотриманням вимог чинного законодавства та міжнародних стандартів", – зазначив координатор "ОПОРИ" в Полтавській області Костянтин Донченко.

Окрім цього, представники "ОПОРИ" фіксують велику кількість зовнішньої політичної реклами на території Полтавщини, де використане повне ім’я зареєстрованого кандидата в Президенти Петра Порошенка.

"ОПОРА" повідомила, що звернулась з офіційним листом до місцевого осередку партії "Солідарність" щодо використання повного імені Петра Порошенка в назві партії. Задля уникнення порушення рівності виборчого права представники руху закликали в рекламних цілях на період виборчого процесу використовувати скорочену назву партії "БПП "Солідарність" замість повної – "Блок Петра Порошенка "Солідарність". Згадка прізвища та імені кандидата на пост Президента в назві партії в ході здійснення передвиборчої агітації може призвести до порушення принципу рівності кандидатів. Зокрема, відповідно до частини 3 статті 3 Закону України "Про вибори Президента України", всі кандидати мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

"Така практика, як прихована агітація, призводить до порушення принципу рівності, тому ми закликаємо всіх суб’єктів виборчого процесу утриматися від прихованої агітації та неухильно дотримуватися загальновизнаних міжнародних стандартів проведення виборів і створити умови для проведення дійсно змагального процесу", – зазначила громадська омбудсменка із захисту виборчих прав "ОПОРИ" в Полтавській області Валентина Буглак.

вибори, агітація, порушення, поліція, влада, Петро Порошенко, ОПОРА

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.