ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 02.08


На Полтавщину благодійники доставили сучасні портативні рентгени

Полтавщина стане однією з перших областей України, де медики використовуватимуть японські портативні рентгенівські системи.

 

На початку липня БО "TBpeopleUkraine" провела тренінг-практикум для медиків протитуберкульозних закладів щодо використання портативних рентгенівських систем Portable X-ray Unit FDR Xair (XD2000), які надала японська компанія "Fujifilm" як благодійну допомогу Україні. Нині визначено перші регіони-учасники пілотного проєкту з використання сучасного обладнання для наближення якісної медичної допомоги.

Серед областей, охоплених діяльністю "TBpeopleUkraine", Полтавська область стала першим регіоном, в якій медикам протитуберкульозної служби презентували обладнання для мобільної радіології.

Експерт із розвитку регіонів "TBpeopleUkraine" Марія Бондаренко провела презентацію рентгенівської системи "Fujifilm" і обговорила можливості для впровадження пілотного проєкту у співпраці з Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОВА і протитуберкульозним диспансером.

"У нас є великий досвід роботи на пересувному флюорографі і організації обстежень на виїзді. Нині наші лікарі успішно пройшли навчання з використання такого портативного девайсу і зможуть охопити більш широке коло населення задля ефективної протидії туберкульозу. Своєчасна діагностика береже дорогоцінний час і дозволяє якомога раніше розпочати лікування, тому дякуємо БО "TBpeopleUkraine" за розширення можливостей протитуберкульозної служби", – прокоментував головний лікар Володимир Печериця.

Директор ДОЗ Полтавської ОВА Віктор Лисак додав, що сучасне обладнання у поєднанні з професіоналізмом наших лікарів дозволяє досягти вагомих результатів, подякував міжнародним партнерам і неурядовим інституціям, які залучають інновації для розвитку системи охорони здоров’я, наголосивши на відкритості до співпраці. Заплановано напрацювати алгоритм ефективного використання обладнання.

Голова правління БО "TBpeopleUkraine" Ольга Клименко зазначила, що можливість обстежень мешканців віддалених районів і людей, які не можуть самостійно пересуватися – це важлива складова для підвищення якості і доступності медичних послуг, у тому числі для ВПО, а також наголосила, що збільшення виявлення людей, які захворіли на туберкульоз, дозволяє якомога швидше забезпечити їх лікуванням і ефективно зупиняти розповсюдження інфекції по Україні.

За даними віцепрем’єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, Полтавщина – номер один по взаємодії із переселенцями, адже наразі в області їх майже 200 тисяч і очікується нова хвиля ВПО, що збільшить навантаження на систему охорони здоров’я.

Обладнання доступне в Україні за підтримки "Stop TB Partnership" та щирої підтримки "USAID" та "Global Fund" в рамках проєкту "Challenge Facility for Civil Society".

медицина, благодійність, рентген, Японія, проєкт, допомога

За темою:

  • В області за час карантину діагностовано майже 200 тисяч випадків ковіду
  • Бот визначає інсульт та надає екстрену допомогу
  • На Полтавщині цьогоріч зареєстрували випадок малярії
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.