ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 16.03


На Полтавщину повернулася епідемія туберкульозу

Полтавська область перетнула епідемічний поріг по туберкульозу, проте не належать до регіонів із найвищим рівнем захворюваності в Україні.

 

Про те, що епідемія повернулася, розповів днями директор обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця на засідання координаційної ради. Захворюваність на туберкульоз в області продовжує зростати. 

"Епідемія повернулася. Ми ставили амбітні завдання, але війна відкинула наші зусилля на 8-10 років назад", – сказав Володимир Печериця.

За підсумком минулого року найвищий рівень захворюваності на туберкульоз мають Лубенський район – 87,9 на 100 тисяч населення. У Полтаві показник становить 70,5, а в Полтавському районі – 61,7. 

Найнижчий рівень має Миргородський район – 31 на 100 тисяч населення. 

Головний фтизіатр Полтавщини вважає, що така статистика свідчить про стан поширення хвороби, а також про рівень діагностики:

 — Підвищення захворюваності – це погано. Але разом із тим це ще й показник нашої роботи із виявлення туберкульозу і, відповідно, скорочення резервуару інфекції. Тому не варто боятися росту показника захворюваності. Саме у Миргородський район, де немає фтизіатричної служби і при цьому найнижчий показник, треба спрямувати виїзди флюорографа.

Влада громад має готуватися до виїздів фтизіатрів: працювати з групами ризику, організували підвезення, проінформувати.

здоров'я, медицина, туберкульоз, епідемія

За темою:

  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • В області зафіксували новий випадок сказу
  • Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.