ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 10.07


На полтавському пляжі у Ворсклі знайшли холероподібні вібріони

На одному з полтавських пляжів біля річки Ворскла вдруге від початку літа виявили холероподібні вібріони. Купатися у водоймі можна, але із дотриманням правил гігієни.

Про це Суспільному розповів завідувач відділення полтавського відокремленого підрозділу обласного центру контролю і профілактики хвороб Володимир Овчаренко.

На міському пляжі у Шевченківському районі виявили холероподібні вібріони, каже Володимир Овчаренко.

"Наявність парахолерного вібріона у досліджених зразках води у Ворсклі Полтави не є загрозою для захворювання на холеру", - каже заввідділення підрозділу обласного центру профілактики хвороб Володимир Овчаренко.

Купатися у Ворсклі можна, але дотримуючись санітарно-гігієнічних правил, каже Володимир Овчаренко.

"Така мікрофлора живе у водоймі і розмножується при температурі вище 17 градусів (тепла – ред.). Ми повинні в цілому дотримуватись правил безпеки. Це не пити воду з річки, особливо дітям, після купання треба прийняти душ, щоб змити, не використовувати харчові продукти неякісні. Головне – це не пити воду неякісну", - пояснює заввідділення підрозділу обласного центру профілактики хвороб Володимир Овчаренко.

У Полтавській області потонула людина: що про це відомо

"В Україні не зареєстровано жодного випадку холери. Тобто ті вібріони, які були виявлені, не є патогенними і тому не можуть викликати таке захворювання, як холера. Це таке гостре інфекційне захворювання, основними проявами якого є кишкові. Мається на увазі виражена діарея, блювання. Без адекватної регідратації, тобто без поповнення судинного русла рідиною, дійсно, людина може померти", - каже інфекціоністка Полтавської обласної інфекційної лікарні Катерина Яременко.

Холера на пляжі Полтави - чи можна купатися

Купатися у річці можна, але черех холероподібні вібріони є певні обмеження. 

Подтавка Галина Артаутова, каже, теж чула про холероподібні вібріони.

"Мене не насторожує, тому що я тут багато років і в мене ще проблем не було. Воду не сьорбати – це обов’язково, занурюватися можна. А після виходу руки обов’язково (мити – ред.)", - каже полтавка Галина Арнаутова.

За словами епідеміолога обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрія Байбарзи, за 100 років місцевих випадків виникнення холери на Полтавщині не було.

безпека, пляж

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.