ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 01.12


Полтавський завод медскла забезпечив лікарні медичним киснем

Із поширенням пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 однією із найбільш обговорюваних тем стало забезпечення лікарень медичним киснем. Адже за тяжкого розвитку хвороби люди у буквальному сенсі задихаються.

У кожному місті та області роблять усе, щоб лікарні вчасно отримували кисень у необхідних кількостях.

Як повідомляє сайт 0532, у Полтаві проблем із забезпеченням медичним киснем не виникає, тому що його виробляють просто на одному із міських підприємства — «Полтавському заводі медичного скла».

 

Справа у тому, що у виробництві завод використовує, так званий, технічний кисень. Щоб виготовити медичну ампулу, потрібно досягти температурного режиму, який забезпечується подачею води, газу та технічного кисню.

Коли завод переносили на нинішнє місце розташування, то однією із перших будували саме кисневу станцію. Відтоді вона перенесла вже три реконструкції і сьогодні збудована за останнім словом техніки.

Голова правління ПЗМС Олександр Кудацький поставив перед підприємством важливу задачу – забезпечення киснем медичних закладів міста Полтава, а потім – і усієї Полтавської області.

 

Нагадаємо,  медичний кисень є фактично лікарським засобом. Його використовують при важких випадках хвороб органів дихання, а також при серцевій недостатності, отруєннях, виходжуванні новонароджених немовлят тощо.

-Щоб мати дозвіл на виготовлення медичного кисню, нам потрібно було отримати відповідні ліцензії, витримати вимоги ДСТУ. Під час реконструкції ми пішли на значні затрати, але у 2015-му нам все ж таки надали ліцензію на право випуску медичного кисню, - розповіла заступник голови правління із комерційних питань Валентина Мартинова.

Вихід на кисневий ринок дався підприємству нелегко. Справа у тому, що найбільші медичні заклади Полтави до цього забезпечували киснем приватні фірми. І робили це по вищій ціні. ПЗМС, як виробник, міг продавати кисень значно дешевше. І цим, відповідно, економити бюджетні кошти, які медичні заклади витрачали на закупівлю. Але конкуренти заводу, зрозуміло, не вважали таку економію необхідною.

Кілька разів підприємству виписували штрафи представники Антимонопольного комітету України. У ситуацію доводилося втручатися владним структурам, писати листи до Києва і лише тоді тиск на завод припинили.

ПЗМС почав забезпечувати киснем лікарні Полтави та області. Кисень у балонах розвозили до медичних закладів власним транспортом. Потім цю практику зберегли лише у межах міста, усі інші споживачі зараз приїжджають за балонами самостійно.

 

медицина, кисень, ПЗМС

За темою:

  • Три хвилини уві сні: як проводять гастроскопію в Оксфорд Медікал?
  • Полтавщині надали ще три апарати ШВЛ
  • COVID-19: в області підтверджено три сотні нових випадків за добу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.