ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 15.01


На полтавському звалищі отримують електрику з отруйного газу. ФОТО

У понеділок, 14 січня, на Макухівському сміттєзвалищі під Полтавою запустили в роботу першу "зелену" електростанцію.

На Полтавському полігоні твердих побутових відходів у Макухівці побудували станцію, яка видобуває звалищний газ та переробляє його на електричну енергію. Розташування такої станції має позитивно сказатися на екологічній ситуації на полігоні ТПВ. Адже з-під сміття видобувають метан, який є в 30 разів шкідливіший за вуглекислий газ, коли мова йде про парниковий ефект. Він є продуктом перегнивання сміття, має сильний неприємний запах та підвищує ризик пожеж. 

Власником станції є чернігівська компанія ТОВ "Clear Energy", яка спеціалізується на роботі з відновлюваними джерелами енергетики. Проект коштував інвесторам та акціонерам фірми 35 мільйонів гривень. У компанії розрахували, що повністю окупиться біоелектростанція за п'ять років.

Обслуговуватимуть станцію п'ять інженерно-технічних працівників. Окрім того, керуючі проекту та головні інженери, співробітники ТОВ "Clear Energi Кременчук" здійснюватимуть загальний технічний нагляд.

Побудували станцію всього за чотири місяці . Спочатку, розповів директор товариства "Clear Energi Кременчук" Сергій Дяковський, провели обстеження полігону, геологорозвідку та дослідження. Потім на глибину 12 метрів пробурили свердловини – загалом їх 44. Від свердловин по трубопроводу газ потрапляє на станцію.

На невеличкій території "зеленої" електростанції розташовані фільтри, де газ очищується. Потім паливо потрапляє в установку, де спалюється, а тепло крутить турбіни. Таким чином виробляють електрику, яку продають державному підприємству за зеленим тарифом. Обладнання, яке використовується, вироблено в Австрії.

Потужність цієї станції близько п'яти мільйонів кіловат-годин на рік. Електрику ми продаємо за зеленим тарифом. Це зараз близько 4,75 гривні за кіловат з ПДВ, які нам платить ДП “Енергоринок”

 – розповів представник головного офісу ТОВ "Clear Energy"Андрій Мензюк.

 

Установка працює цілодобово. Її потужність складає 600 кВт/год. Видобуток біогазу зі сміттєзвалища дозволить економити два мільйони кубометрів природного газу на рік. Таким чином, вважає Сергій Дяковський, економія бюджетних коштів сягне 20 мільйонів гривень на рік.

 

Підприємство розташоване на території Макухівки, яка адміністративно підпорядковується Ковалівській сільській раді. Тому ТОВ "Clear Energy" уклало з Ковалівкою соціальну угоду, згідно з якою сільрада отримуватиме 250 тисяч гривень на рік. Перший транш був перерахований на рахунок сільради ще наприкінці 2018 року, поки тривало будівництво.

 

Це вже другий об'єкт зеленої енергетики на Полтавщині. Минулого року аналогічну станцію потужністю 500 кіловат на годину фірма "Clear Energi Кременчук" запустила на міському звалищі Кременчука. Окрім комерційної користі є, як мінімум, ще один позитивний ефект: за цей рік на Кременчуцькому полігоні ТПВ не сталося жодної пожежі.

 

З нагоди презентації "зеленої" електростанції на Макухівському сміттєзвалищі влаштували перерізання червоної стрічки. Окрім голови Ковалівської сільради Олександра Бублика, на станцію завітали представники полтавської міської влади: перший заступник міського голови Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко та депутат міськради Андрій Матковський.

 

 

біогаз, видобуток, полігон, сміттєзвалище, ТПВ

За темою:

  • Рада оборони Полтавщини заборонила відключати світло військовим
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.