ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 29.06


На Пслі заборонили купатися: можна підхопити паразитів, "сверблячку купальника" чи лептоспіроз

У зв`язку з різким погіршенням якості річкової води на річці Псел, Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомило про заборону купання.

Лікарі вказують: велика кількість кишкової палички в воді може призвести до виникнення спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міст.

У межах моніторингового спостереження провели відбір та лабораторні дослідження проб річкової води на Пслі, передає Kremenchug Rda.

Згідно результатів лабораторних досліджень показники мікробіологічної забрудненості води річкової не відповідають санітарно – гігієнічним вимогам. Індекс лактозо - позитивної палички (ЛКП) становить 500 тис при нормативному - 5 тис! 

Лікарі вказують: така велика кількість кишкової палички в воді може призвести до виникнення спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міст та є непрямим показником загального забруднення водойми іншими збудниками. 

Через забруднену воду можуть передаватись кишкові та ентеровірусні інфекції, гельмінтні захворювання. Бувають випадки розвитку гепатиту А, якого можна уникнути, якщо випадково не ковтати воду, але це дуже складно, особливо якщо у воді діти.

Якщо у людини є порізи або подряпини шкіри, то підвищується ризик захворіти такою грізною хворобою як лептоспіроз. Кількість летальних випадків при цьому захворюванні сягає - 60 %. До його перших симптомів відносяться: блювота, пронос, сильний головний біль, м'язовий біль, втома.

 У літній період найпоширеніша небезпека, що підстерігає любителів похлюпатися у заборонених водоймах, «сверблячка купальника» (паразитарне захворювання - церкаріоз).

До типових проявів захворювання відносяться свербіж і червоні пухирі на шкірі (через кілька годин після купання).Також загрожують стрептококова і стафілококова інфекції, запальні захворювання статевих органів (вагіноз, кольпіт, цервіцит), цистит, екзема та інші.

Мешканців міста та Кременчуцького району застерігають:у засобах масової інформації вже зявляється інформація, щодо масових інфекційних захворювань серед відпочиваючих на пляжах.

Лікарі нагадують: що  в м.Рубіжне Луганської області після купання в озері в місцеву лікарню потрапило 40 осіб ( з них 3 дітей) з симптомами гастроентероколіту.

Одразу після початку купального сезону ввели обмеження на купання. Лікарі не радять це робити ні на Дніпрі, ні на Сухому Кагамлику.

купальний сезон, небезпека, забруднення, кишкова паличка, Кременчук

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.