ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 29.01


На Решетилівщині можуть збудувати сміттєпереробний завод

Перший сміттєпереробний завод на Полтавщині хочуть звести в Решетилівській громаді. Ініціатива належить німецьким інвесторам. Представники німецької компанії Braun Industrial Technology провели відповідну зустріч.

Німці зустрілися з головою Решетилівської міської ради Оксаною Дядюновою, якій презентували проєкт співпраці, повідомляє Коло.

Основна його мета – це створення механізму з приймання, сортування і переробки побутових відходів, що генеруються територіальною громадою, в тому числі і переробки біологічних відходів, які розкладаються.

Завод з переробки відходів дозволить створити 48 нових робочих місць.

Біогазова станція в складі заводу, дозволить виробляти електричну енергію до 1,5 МВт на годину, продаж виробленої електроенергії буде здійснюватися на загальний енергоринок за «зеленим тарифом», – повідомили на сайті Решетилівської міської ради.

Звичайно, попереду ще обговорення з депутатами та громадою. Зараз визначаємося з місцем розташування підприємства. Хотілося б, що це було село Пасічники, де в нас знаходиться санкціоноване сміттєзвалище, а крім того десятки стихійних звалищ по всій громаді, – розповів Юрій Невмержицький, заступник Решетилівського міського голови.

Щодо вартості будівництва заводу, то за словами Юрія Невмержицького, 95% від усієї суми готові заплатити німці – це 180 мільйонів гривень, фінансові вкладення громади – 5%, це 9 мільйонів гривень.

У Решетилівській міській раді розуміють, що наявного сміття буде недостатньо, але залучати до співпраці інші ради поки що не планують, вважають, що це буде доцільно після запуску роботи заводу, коли вже буде видно результати роботи.

Такий комплекс зможе переробляти 26 тонн сміття на добу. Але з усього сміття, яке везуть на звалище в Пасічники, для переробки можна використати в середньому 40%. Це органічне сміття. На заводі буде сортувальна лінія, де окремо відсортовуватимуть скло, пластик, метал тощо, а органічне йтиме в переробку і з нього вироблятиметься біогаз. Неорганічне відсортоване сміття буде також купувати німецьке підприємство, – говорить Юрій Михайлович.

 

Теплова енергія, яка є побічним продуктом роботи біогазової станції, буде спрямована на опалення теплиці, яку також готові збудувати інвестори. Там вирощуватимуть зелень для потреб місцевих жителів – шкіл, дитячих садків, медичних установ, незахищених верств населення. Крім теплиці, частину надлишкового тепла біогазової станції також можна може спрямовувати на розведення риби в штучній водоймі (аквакультура) для вирощування швидкорослих сортів риб, з подальшою реалізацією риби споживачам в регіоні.

Сировиною для генерації біогазу можуть бути:

– тверді побутові відходи (ТПВ), в тому числі біологічно розкладається частина твердих побутових відходів, які генеруються громадою;
– активний мул очисних споруд побутових і промислових стічних вод (активним мулом називають комплекс мікроорганізмів, які беруть участь в біологічному очищенні стічних вод в спеціалізованих каналізаційних об'єктах);
– садові та паркові відходи (опале листя, суха або скошена трава, стовбури, коріння і пні старих дерев, старі чагарники, насіння, шишки, хвоя, дерен знятий в процесі ландшафтних і інших робіт);
–сільськогосподарські відходи рослинництва (пожнивні залишки, стебла, листя, коріння і лушпиння і т.д.); тваринництва (гній рогатої худоби, свиней, курячий, гусячий послід і т.д.);
– зелена маса технічних і енергетичних культур.

Для будівництва підприємства необхідна територія площею в чотири гектари.

Для того, щоб комплекс повноцінно працював та переробляв 26 тонн відходів на добу, необхідно садити рослини, які швидко ростуть, по типу енергетичної верби. Для цього інвестори просять нас виділити їм неродючі заболочені землі чи луки, де можна їх висаджувати. Ці дерева стануть додатковою сировиною. За оренду землі також будуть платити кошти, – додав заступник міського голови.

 

Якщо знайдуть підтримку у депутатів та населення, німецькі інвестори готові збудувати підприємство за рік.

екологія, сміття, завод

За темою:

  • У Полтаві погіршилася якість повітря
  • Пісок на поверхнях та жовті хмари: пил із Сахари змивають полтавці
  • У Полтаві хочуть забудувати заповідні землі на березі Коломаку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.