ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:45 07.06


На родовищі "Східна Полтава" збільшили обсяги видобутку природного газу до 1,7 млн кубометрів на добу

Наприкінці 2017 року завершилася реконструкція свердловин на родовищі "Східна Полтава", яке використовує АТ "Укргазвидобування", що дозволило збільшити видобуток природного газу більше, ніж наполовину.

Дотискуюча компресорна станція "Східна Полтава" Східно-Полтавського газоконденсатного родовища знаходиться на території Коломацької об'єднаної територіальної громади в Полтавському районі. Це одна з установок, яка була реконструйована з метою збільшення пропускної здатності. 

Оскільки сьогодні "Укргазвидобування" не має по Полтавщині нових площ – ліцензій на видобуток, доводиться працювати на старих площах і всіляко за рахунок додаткового буріння на вже розвіданих площах, використовуючи інтенсифікацію, збільшувати видобуток там, де ви можемо це зробити. На УКПГ "Східна Полтава" якраз проводилася реконструкція для того, щоби збільшити її пропускну здатність і збільшити можливість підготовки газу

– розповів начальник відділу комунікацій філії ГПУ "Полтавагазвидобування" АТ "Укргазвидобування" Юрій Береза.

До 1990-х років це родовище було практично законсервоване, бо за радянських часів свердловини вважалися малопродуктивними – проти тогочасних "мільйонників" на свердловини, що давали 40-50 тисяч кубометрів газу на добу, мало хто звертав увагу. Утім, в середині 1990-х  до таких свердловин повернулися та шляхом інтенсифікації й нового буріння почали збільшувати видобуток на цьому родовищі. Результатів вдалося досягти завдяки реконструкції.

Як розповів майстер з видобування нафти й газу Сергій Ковтонюк, родовище "Східна Полтава" має 35 свердловин, з яких за добу видобувають один мільйон 700 тисяч кубометрів газу та 73 тонни газового конденсату, хоча до реконструкції, що була проведена протягом минулого року, тут щодоби видобувалося не більше одного мільйона кубометрів газу. Минулого року на родовищі виконали 11 гідророзривів. Проектом реконструкції було передбачено збільшення продуктивності свердловин на 500 тисяч кубометрів, але по додатковому плану було вжито ряд заходів, які дали можливість збільшити об’єми ще на 200 тисяч кубометрів на добу. Завдяки проведенню гідророзривів на свердловинах їх потужність планують вкотре збільшити. Найближчим часом на родовищі знову розгортають будівельні та монтажні роботи – будуватимуть ще одну ступінь сепарації.

Це дало максимальний приріст видобутку з 10 тисяч до 200 тисяч кубометрів,  а мінімальний – свердловина просто залишилася на своєму дебіті. Мова про одну експериментальну свердловину, де ми випробовували горизонт

– розповів Сергій Ковтонюк.

Видобутий газ на двох окремих установках підготовлюється по якості відповідно до вимог системи магістральних газопроводів – за такими показниками, як волога та вміст вуглеводнів, а потім направляється в магістральний газопровід Єфремівка — Диканька — Київ. Місцевого споживача видобутий на "Східній Полтаві" газ не має.

В момент виходу газу з установки, фактично, ми передаємо його "Трансгазу", а потім – облгаззбутам. Ми не маємо права продавати газ населенню. Хоча, для прикладу, це родовище може забезпечити в зимовий період повністю потреби населення Полтави

– зазначив Юрій Береза.

надра, родовище, газ, видобуток

За темою:

  • На Полтавщині розпочали пошуки нових покладів нафти і газу
  • У трьох мікрорайонах Полтави з 26 лютого не буде газу
  • На Червоному шляху через зсув грунту немає газопостачання
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.