ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:40 02.02


На роковини загибелі Кузьми Скрябіна полтавці запалили свічки пам'яті

На Театральній площі Полтави зібралися шанувальники загиблого три роки тому в автокатастрофі українського музиканта Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна), щоб квітами, свічками та його піснями вшанувати пам'ять.

Чи то через сиру туманну погоду, чи через робочий день, але зібрання вийшло доволі нечисельним: десятків зо два, де-не-де невеликими групками збиралася молодь, з припаркованої на площі автівки лунали пісні у виконанні Кузьми, на плитах театру біля світлин Андрія запалили свічки. Хтось приніс троянди та оберемок гвоздик.

Люди просто стояли, дивилися на світлини, слухали музику і розмовляли. Хтось – про свої буденні справи, хто – згадуючи Кузьму.

Ініціювала вечір пам'яті давня шанувальниця Кузьми полтавка Олена Матієнко.

Я – шанувальниця Кузьми як людини, як співака, творчої особистості вже протягом 20 років. Минулоріч на роковини ми збиралися тут так само. Спілкувалися і вирішили, що ми хочемо створити меморіал пам'яті Кузьми в Полтаві. Тому що багато хто з нас вважає, що він зробив великий вклад в культуру. Він написав багато власних пісень, тексти яких можуть багато чому навчити людей абсолютно різних поколінь

– розповіла ініціаторка акції Олена Матієнко.

Минулого року з ініціативи Олени була створена електронна петиція  на сайті міської ради з проханням до міської влади дозволити встановлення меморіалу Андрію Кузьменку. Протягом двох місяців петиція набрала необхідну кількість голосів. І на вересневій сесії міської ради було отримано згоду на встановлення меморіалу на території міста.

Для цього волонтери мають визначитися – де саме вони б хотіли розмістити пам'ятник, надати кілька варіантів, а також проект меморіалу. Потім рішення прийматимуть фахівці міської ради.

Я знайшла дуже відомого в Україні архітектора. Він з Харкова, його звати Дмитро Ів. Він отримав срібну нагороду на Лондонському фестивалі мистецтв за свої роботи. Дмитро теж великий шанувальник Кузьми, тож і задоволенням погодився взятися за роботу. Він працює з різними матеріалами – в тому числі з металом і з каменем – і має кілька цікавих ідей. Зараз його дизайнери мають зробити комп'ютерні ескізи, і ми дали будемо обирати. А потім я покажу проект матері Кузьми, щоб вона висловила свою думку. Я вже зв'язувалася з нею і вона дала згоду на встановлення в Полтаві меморіалу

– пояснила Олена Матієнко.

Проект планують реалізувати виключно волонтерськими силами. Хоча виготовлення такого меморіалу справа вартісна, шанувальники Кузьми Скрябіна не збираються відступати – проект підтримують підприємці та депутати.

Серед ймовірних місць для розміщення пам'ятника Кузьмі активісти наразі розглядають оглядовий майданчик поруч зі Свято-Успенським кафедральним собором та музеєм-садибою І. П. Котляревського, дубову алею, що йде вздовж Першотравневого проспекту до ПНТУ, а також територію парку Перемога, де цьогоріч має розпочатися реконструкція.

Андрій Кузьменко, Кузьма Скрабін, пам'ять, роковини пам'яті

За темою:

  • Пішов із життя відомий полтавський журналіст
  • У Полтаві пошкодили інформаційну дошку Джохару Дудаєву
  • Жертви репресій: реабілітовано 24 полтавців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.