ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 06.09


На розвиток інфраструктури ОТГ Полтавщини виділили майже 60 млн гривень

Розвиток об“єднаних територіальних громад (ОТГ), а також реформування освітньої та медичної галузей розглянули під час селекторної наради облдержадміністрацій.

Учасники наради обговорили хід реалізації проектів ДФРР, спрямованих на розвиток ОТГ, освітньої та медичної галузей в сільських місцевостях.

Також передбачено створення сучасного освітнього середовища, яке на Полтавщині реалізують у 10 школах, передає Полтавська ОДА.

Створення сучасного освітнього середовища передбачає термомодернізацію закладів та їхнє технічне оснащення: сучасні кабінети, STEM-лабораторії. Значення має і зовнішній вигляд школи та оснащеність подвір’я. На території закладу обов’язково має бути сучасний спортивний майданчики зі штучним покриттям, зелені насадження, квітники,

– розповіла директор Департаменту освіти на науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

 

Не лише заклади зовні та зсередини повинні ставати кращими, а й самі вчителі. Адже навчаючись навіть на надсучасному обладнанні та в оновлених класах, школярі не розвиватимуться без прагнення того самих викладачів.

Щодо розвитку медичної галузі, то проектом передбачено облаштування сучасних амбулаторій та ФАПів.

Нині на Полтавщині близько 360-ти медзакладів в селах. З них 100 плануємо повністю переобладнати, адже наразі вони абсолютно не відповідають вимогам, а решту – відремонтуємо. І в містах, і в селах люди мають отримувати однаково якісні послуги,

– зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

 

Окрім представників облдержадміністрацій, на нараді присутні були і голови вже існуючих ОТГ. Кожній із них на розвиток інфраструктури передбачена державна субвенція. Аби нею скористатися, громади мають подати всі проектні заявки на розгляд Міністерству регіонального розвитку.

Ще не всі громади написали проекти. Через це скористатися субвенцією вони не можуть. Переважно, свої ідеї на розгляд Мінрегіону не подали ОТГ, які були створені цього року. А отже досвіду у написанні проектів в них немає,

– зауважила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Проектні заявки на розгляд Мінрегіону ще не подали три ОТГ, але  обіцяють — до кінця тижня.

Зокрема, на Полтавщині створено 18 ОТГ, на розвиток їхньої інфраструктури передбачена субвенція у розмірі 59,2 мільйонів гривень.

Кому скільки перепаде залежатиме від кількості населення громади – чим більше жителів, тим більше коштів.

ОТГ, реформа, проекти

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.