ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 24.11


На сесії міськради не дали 15 соток землі аеропорту "Полтава"

На сесії Полтавської міської ради мали проголосувати за передачу міської землі у користування полтавському аеропорту. Ця територія потрібна для розміщення та експлуатації будівель і споруд летовища.

Полтавський аеропорт лишився без міської землі, яка необхідна для ремонту летовища. Вся річ у тому, що депутати не зібралися на сесію Полтавської міської ради, де й мали проголосувати за це питання. Всього зареєструвалося 19 обранців, але такої кількості недостатньої, аби розпочати засідання.

"Ми не знаємо, чи проголосували б чи ні, якщо буде виноситися на наступні сесії, тоді ми вже будемо знати думку депутатів. Щодо мене, я вважаю, що аеропорт потрібен, але потрібен і контроль за цією реконструкцією, тому що наскільки ми пам'ятаємо, спочатку була вартість 750 мільйонів, а тепер вже півтора мільярди", – повідомив секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Повноцінні чартерні рейси аеропорт не приймає з червня 2019 року. Тож переважно тут літають пілоти місцевої літної школи.

Наразі на завершальному етапі розробка проєктно-кошторисної документації та експертиза злітно-посадкової смуги. На ці витрати з обласного бюджету спрямували 25 мільйонів гривень.

Ділянку для злітно-посадкової смуги планують розширити на 15 соток. Над будинками людей, які живуть поруч, часто пролітають невеликі літаки, однак з ремонтом летовища, ситуація зміниться.

"Нам зараз не заважає, але в нас є люди, над якими проходять їхні повітряні дороги, траси, то були скарги, вони там і писали, й скаржилися. Нам не заважає, і дітям весело, кажуть: "О, мамо, літак", – сказала місцева жителька Тетяна Богомазова.

"Є люди, яким не подобається, що воно літає, гуде, в кого діти, тим не подобається. А мені пенсіонеру однаково, нехай літають", – сказав місцевий житель Андрій Михайленко.

"Мені не заважає, хай хто хоче, той і літає. Знаєте, по-нашому все одно не буде, як вони задумали, так воно й буде", – сказала місцева жителька Ольга.

Розширення меж аеродрому дозволить приймати чартерні рейси й полтавцям не доведеться їхати до Харкова, або Києва, аби полетіти за кордон, каже редактор "Аvianews".

"Водночас новий проєкт передбачає необхідність нової землі для установки додаткового обладнання. Якщо її не спрямувати, то проєкт не можна буде реалізовувати в тому вигляді в якому він задуманий. Якщо цього не буде, це може призвести до того, що гроші, які призначені на проєкт аеродрому в Полтаві можуть бути перекинуті на реалізацію інших проєктів в інших регіонах", – повідомив редактор "Аvianews" Олександр Мироненко.

"З обласного бюджету спрямовували 10 мільйонів гривень на викуп декількох ділянок, для того, аби збільшити оцю безпекову зону. Голова ОДА прогнозує, якщо за сприятливих обставин і спрямування фінансування, то роботи можуть розпочатися вже у 2022 році. ОДА розраховує, що роботи триватимуть близько року", – повідомив речник Полтавської ОДА Максим Ковальов.

В ОДА повідомили, що очікувана вартість всіх робіт становить півтора мільярда гривень, це включає фактично будівництво нового аеродрому з пероном, закупівлею спецтехніки та пожежних машин. Також буде вирішуватися питання щодо опалення терміналу й вентиляції, оскільки під час минулої реконструкції у 2018 році цього чомусь не передбачили.

аеропорт, земля

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.