10:45 19.02 2430
Концерт у пивниці "Сто доріг" дали дві старі полтавські команди - "Ордер на ареSZт" та "Онейроїд". Примітно, що музиканти вирішили зібратись найпершим складом – таким, в якому грали понад двадцять років тому.
Лідери груп розповідають, що ідею такого концерту вони розглядали вже давно. Минулого року помер Олег "Мажор" Бондур – соліст давньої полтавської групи КАА ("Клуб анонімних алкоголіків"). Рок-групи міста вирішили зібратись та заграти концерт пам'яті Олега. Причому, за задумом, мали звучати старі пісні 1990-х років у виконанні перших складів груп. Але концерт з об'єктивних причин досі не відбувся.
Ми готувались до концерту, Юрій Рудницький (Коржиков) також їздив із Києва до Полтави на репетиції. Багато матеріалу музичного назбирали, а йому ж треба дати творчий вихід. Пісень у "Ордера на ареSZт" не так багато. А оскільки наш Тоха Волик їм допомагає, ми вирішили підтримати команду та долучитись до концерту, причому зібратись старим складом
– розповів Андрій Боркунов, фронтмен групи "Онейроїд".
Група вийшла на сцену в доволі незвичному для сучасних шанувальників складі. Разом із Андрієм заграв бас-гітарист Анатолій Волик, який в перші роки існування й був басистом "Онейроїда", а зараз залишається незмінним автором практично всіх текстів до пісень групи, барабанщик Ігор Малюков та новий гітарист Богдан Салін.
Більшість пісень, які виконав "Онейроїд" - із альбомів групи початку 90-х років - "Пост-панк маніпуляції" та "Китай у вогні". Репертуар спеціально підбирали таким чином, щоб він відповідав часам існування груп КАА та "Ордер на ареSZт". Особливо бурхливо-захоплену реакцію публіки викликали пісні "Ексгумація Берліоза" та "Вовка".
Справжніми зірками вечора стала оновлена група "Ордер на ареSZт"
Поштовхом зібратись було те, що я у липні 2016 року знову купив собі гарну електрогітару і почав відновлювати навички. У соцмережі кинув оголошення з питанням про те, де можна пограти старому рокеру. Толя Волик розповів мені про концерт пам'яті Олега, Володя Суровікін запропонував знову зібрати "Ордер на ареSZт". Наш барабанщик Ілля працює в Швейцарії, рідко буває в Україні, а зараз якраз у Полтаві, тому вирішили нарешті зібратись
– прокоментував подію Юрій Рудницький, соліст гурту "Ордер на ареSZт".
Склад гурту, за словами Юрія, майже класичний: разом із ним виступили гітарист Володимир Суровікін, барабанщик Ілля Сухін та басист Анатолій Волик, який протягом двогодинного концерту взагалі не сходив зі сцени.
Лише дві пісні з дев'яти, представлених на концерті, були взяті зі старого репертуару, більшість Полтава почула вперше, в тому числі – дві пісні польською мовою. Одну з них, народну польську "Воєнко, воєнко…" Юрій Рудницький співав у захопленій КМДА під час Майдану.
Глядачі не хотіли відпускати зі сцени "Ордер на ареSZт", тож музикантам довелось заспівати на біс пісню "Негритянка", витриману в найкращих традиціях класичного блюзу. На завершення Юрій Рудницький сольно виконав музичний твір "Гімн України. Лицарська версія".
Це такий експеримент. Я, так би мовити, схрестив славні України та Польщі: узяв слова з українського славня, перекладений текст польського, трошки додав віршів від себе, за основу музики взяв польський гімн. Я намагався показати, що Річ Посполита – то є не тільки Польща, але й українська історія, хоча шляхи наших держав потім історично розійшлися. Вважаю, що в нашій історії багато спільного. Які б там не були політики, але люди завжди залишаються людьми
– пояснив Юрій Рудницький.
Концерт пройшов із аншлагом – в залі яблуку ніде було впасти.
Ольга СТЕНЬКО