ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:02 18.01


На суді Кернеса постраждалий плутався у показах, а мер Харкова вважає справу проти нього замовленням

Київський районний суд Полтави продовжив розгляд справи проти Геннадія Кернеса та його охоронців, яких звинувачують у викраденні та катуванні євромайданівців. Допитували потерпілого Ряполова.

Сьогодні суд, що розглядає справу Геннадія Кернеса, продовжив допит потерпілого Сергія Ряполова, натомість інший потерпілий Олександр Кутянін із захисником були відсутні під час засідання. Судове засідання вів суддя Андрій Антонов.

Адвокати Кернеса Андрій Циганков та Юлія Плетньова ставили питання Ряполову, які мали на меті довести фальсифікацію обвинувального акту прокуратурою. Натомість потерпілий постійно отримував зауваження за неналежну поведінку від судді.

За словами Ряполова, коли його нібито били в готелі "Національ" 24 січня 2014 року, він не міг кричати, бо його воля була пригнічена. Постраждалий плутався у показах, описуючи одяг охоронника Сміцького – була на ньому біла куртка чи костюм із сорочкою в момент вчинення злочину.

Під час сьогоднішнього засідання допитували також свідка Сергія Марчука, ще одного охоронця мера Харкова. Він повідомив присутнім, що на його очах ніяких протиправних дій року в готелі "Національ" 24 січня 2014 року не відбувалося.

Наступне судове засідання по справі відбудеться 25 січня об 11:00.

Нагадаємо, мера Харкова та його охоронців Віталія Бліннікова і Євгена Сміцького звинувачують у тому, що вони викрали активістів Харківського Євромайдану Олександра Кутятіна та Сергія Ряполова 25 січня 2014 року, яких нібито особисто катували і допитували в готелі "Національ". Кримінальна справа згідно із зібраними доказами з'явилася 2 березня 2015 року із заяви прокуратури, згідно з якою мер Харкова Геннадій Кернес нібито причетний до викрадень людей, яких він із прибічниками катував і погрожував позбавити життя. Відповідний обвинувальний акт Генпрокуратура передала до суду 26 березня минулого року. Геннадій Кернес регулярно відвідує судові засідання у Полтаві. За хорошої погоди біля будівлі суду його зазвичай зустрічають представники громадськості із плакатами, які засуджують діяльність міського голови Харкова. При цьому його позиція залишається незмінною: справа проти нього є політичним замовленням опонентів.

Анна СОЛТОВСЬКА

Кернес, суд, Полтава, суддя, Євромайдан, катування, Ряполов, Кутянін, райсуд

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.