ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:38 19.12


Свідок у справі побиття Ярослава Журавля змінив покази в залі суду. ФОТО. ВІДЕО

19 грудня в Київському райсуді Полтави відбулося чергове судове засідання у справі про побиття журналіста Ярослава Журавля, на якому заслухали свідків зі сторони захисту та сторони обвинувачення.

Сьогодні мали давати покази свідки з обох сторін – обвинувачення  і захисту, але не всі з них з'явилися до суду. Так, перед судом виступили свідок захисту Дмитро Коваль, який був присутній 18 травня в офісі в той час, коли там стався конфлікт між Ярославом Журавлем та Антоном Пазенком і Мустафою Алоєвим, а також свідок обвинувачення, колега потерпілого по інтернет-виданню "Трибуна" журналістка Олена Кузіна. А от керівник офісу Сергій Чередніченко та його співробітниця Оксана Андрієвська до суду не з'явилися.

Активіст Дмитро Коваль на суді кардинально змінив власні свідчення і заявив, що побиття не було, а з Ярославом Журавлем їх пов'язують давні приязні стосунки, тож, мовляв, після деякої словесної перепалки між Дмитром Демусом та присутніми в офісі Ярослав із Дмитром самостійно встали і вийшли з приміщення цілі й неушкоджені. Де Журавель міг отримати травму щелепи, мовляв, Коваль начебто не знає.

На питання прокурора, чому в показах слідчій, які власноруч підписані Ковалем, вказані інші свідчення, Дмитро пояснив, що виною є його неуважність.

У мене є багато питань до досудового розслідування. Тому що взагалі є  ряд питань. Тому покази, які були зазначені слідчою, вони, м'яко кажучи, трошечки відрізняються від того, що я йому надавав. Тому що, на жаль, мабуть, моя неуважність зіграла на тому, що я… Ну, як… він казав, що був конфлікт…  Це було в травні, а зараз, в грудні, я не дуже пам'ятаю… Я казав про конфлікт – нецензурна лайка та звинувачення зі сторони Дмитра Демуса. А те, що слідчий зазначив це, мабуть, в його інтересах… А те, що там стоїть мій підпис – ну, вибачте, мабуть я не дочитав

– під присягою заявив Дмитро Коваль.

Суддя Олександр Калько заявив на це, що суд не може взяти до уваги покази свідка.

Давайте так. Це покази усні. Суд не може їх взяти до уваги. Якщо вважаєте, що ця особа десь обмовляє когось, це підстава зареєструвати відповідне повідомлення і стосовно цієї особи проводити досудове слідство вже за неправдиві показання. Є всі підстави це зробити

– сказав суддя Олександр Калько.

На що прокурор повідомив, що, оскільки свідчення Коваля діаметрально протилежні його показам під час досудового розслідування, питань до цього свідка більше немає.

Також на суді свідчила Олена Кузіна, яка розповіла про те, як і коли дізналася про травму, що Журавель отримав 18 травня, та як викликала поліцію. На цьому четверте судове засідання у справі побиття Ярослава Журавля завершилося.

Коли суд вийшов із кімнати судових засідань і учасники судового процесу спілкувалися з журналістами, підозрювані у справі чекали в коридорі і поводилися вкрай зухвало, дозволяючи собі не лише різкі висловлювання в бік постраждалого та журналістів, але й відверті погрози. На це адвокат обвинувачуваних пообіцяв журналістам провести зі своїми підопічними бесіду.

Пазенко, він… як би це сказати… Ну, чи винен, чи не винен він, це ви зрозуміли без суду. Він – чемпіон світу, титульний боєць. З тими ударами, про які розказує Ярослав, він десять раз міг би його вбити. Віце-чемпіон світу і 10 секунд не вистояв проти нього, а ви мені доказуєте, що він побив Ярослава

– заявив адвокат сторони захисту Дмитро Буряк.

Адвокат обвинувачених також вважає, що вся справа про побиття Журавля сфабрикована на порожньому місці з єдиною метою – вчинення політичного тиску на Сергія Чередніченка та через нього — на Соціалістичну партію України.

Ярослав Журавель категорично спростував заяви про те, що він нібито знаходився в дружніх стосунках із Ковалем та Чередніченком. Насправді, заявив Журавель, він раніше виконував для Чередніченка зйомки – ще до того, як той став членом СПУ. На неодноразові прохання зробити зйомки вже для СПУ журналіст, за його словами, відповідав відмовою, на що й наразився на нещадну критику з боку Чередніченка. Журавель заявив, що вважає все, що відбувається в суді у його справі, театром абсурду. 

Коли людина сиділа в півтора метрах від мене в кімнаті й бачила, як мені наносилися удари, а тепер відмовляється від цих показів  і говорить, що ні – при тому, що в прямому ефірі Чередніченко, і сам Пазенко на камеру журналістам казав, що як мінімум один удар був. Вони визнавали це тоді, тепер вони відмовляються від показів. Це відверта, цинічна брехня. Він навіть мені в очі не дивився, відвернувся, коли я задав йому питання, в скількох метрах від мене він був

– сказав Ярослав Журавель.

Суддя Олександр Калько призначив дату наступного засідання на понеділок, 14 січня 2019 року. Заслухати мають свідчення Сергія Чередніченка та Оксани Андрієвської.

Нагадаємо, що справу про побиття журналіста передали до суду 29 серпня. За нанесення умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості законодавство (ст. 122 ККУ) передбачає до трьох років позбавлення волі. 

суд, Ярослав Журавель, ЗМІ, політикум, свобода слова

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • На Полтавщині продовжили заборону руху всіх суден
  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.