ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:51 02.11


На території трьох районів Полтавщини знищать диких кабанів

Повний відстріл диких кабанів запланували на території Оржицького, Семенівського та Глобинського районів Полтавщини, щоб протистояти африканській чумі свиней.

АЧС невпинно викошує не лише свійських тварин, але й диких кабанів. Про це йшлося 1 листопада, на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА, та фахівці Держпродспоживслужби, поліції, лісового та мисливського господарств вирішили довести  чисельність кабанів до гранично мінімальної – одна тварина на тисячу гектарів мисливських угідь, це назвали "депопуляцією".

 Із початку року в регіоні АЧС зафіксували в 21 населеному пункті, в двох з них досі продовжується карантин. В останніх двох випадках вірус був виявлений в дикій фауні, в Карлівському й Оржицькому районах. Залишається складною ситуація у межах Національного природного парку "Нижньосульський" на теренах Оржицького району.

На сьогодні обласний бюджет зазнає відчутних збитків через необхідність компенсувати населенню вартість знищених та спалених у профілактичних цілях свиней. Уже виплачено понад один мільйон гривень селянам, у господарствах яких знищено свиней. А на свинофермах збитки сягнули майже 19 млн гривень.

Якщо ця тенденція збережеться, то Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйони свиней, або 4 млрд гривень…

Учасники засідання відзначили сумнівну "бухгалтерію" з боку користувачів мисливських угідь, які надають неправдиву інформацію щодо кількості диких кабанів. Приміром, у Карлівському районі кілька років поспіль по звітах не було диких кабанів. Але у вересні 2017 року там знайшли три трупи і відстріляли дев’ять тварин. Так само і в Оржицькому районі, де ще два місяці тому за офіційними даними диких кабанів нібито не було, а перед початком мисливського сезону на території природного заповідника знайшли одразу два їхніх трупи.

У  мисливців не лише відберуть ліцензії щодо полювання на диких кабанів у неблагополучних районах Полтавщини, але й заборонять полювати з мисливськими собаками. На переконання членів комісії, мисливські собаки, яких залучають для полювання на диких кабанів, можуть самі розповсюджувати вірус АЧС від хворих тварин.

АЧС, вірус, чума свиней, кабани

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.