ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 12.11


На три дні Лубни стануть центром вітчизняного кіно

З 16 по 18 листопада Лубни стануть центром популяризації українського кіно – вперше за історію Незалежності у місті відбудуться Дні українського кіно. 

У лубенців і гостей міста є можливість не тільки безкоштовно побачити вітчизняний кінопродукт, а й зустрітися з акторами та авторами фільмів.

Якщо 2011 року в українських кінотеатрах показали лише один фільм українського виробництва, то 2017-го зняли вже 47 фільмів за часткового фінансування держави. У прокат вийшло понад 30 стрічок, створених як за державні кошти, так і без них. До кінця 2018 року в прокат загалом має вийти 49 українських стрічок. Усі їх частково профінансувала держава. Загалом на підтримку українських стрічок виділено 480 млн грн. Для порівняння, 2011 року ця сума була уп'ятеро меншою і складала 95 млн грн.

 — Це відродження українського кіно, його нова хвиля, — вважає голова Держкіно Пилип Іллєнко

Крім інших функцій, Державне агентство з питань кіно займається промоцією українського кінематографу, тому кінодні у Лубнах для Держкіно – один з популяризаторських заходів, а для міста – масштабна культурна подія у рамках відзначення 1030-річчя Лубен. 

 — Я надзвичайно радий, що в ювілейний для Лубен рік вдалося організувати таку непересічну подію. Обіцяв і зробив, за що щиро дякую партнерам і однодумцям. Хочу допомогти і громаді, і кінематографістам, і кінолюбителям знайти одне одного. Це вигідно не лише у культурному сенсі, а й в економічному. Я з радістю підтримую фінансування нашої кіноіндустрії і ті фільми, які вийшли на екрани – підтвердження того, що це правильна інвестиція. У нас є своє, якісне кіно. Це маленькі перемоги у битві за культуру. І пишаюся, що Полтавщина знову "в кадрі", — сказав ініціатор проекту, народний депутат України, член колегії Держкіно Костянтин Іщейкін.

Кінодні урочисто відкриються 16 листопада фільмом-лідером прокату "Скажене весілля", який презентує виконавець головної ролі, народний артист України Назар Задніпровський.

У рамках Днів українського кіно 17 листопада письменник і сценарист Андрій Кокотюха презентує нову книгу "Темні таємниці", а потім представить стрічку "Червоний" і вперше буде анонсовано вихід нового фільму.

Лубенці і гості міста зможуть побачити документальну стрічку про загиблого співака і бійця Василя Сліпака "Міф", фільм Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги" і сучасне фентезі "Сторожова застава".

Новини, програма, онлайн-реєстрація — тут.

Місце проведення: Лубни, кінотеатр "Київська Русь", Лубенська центральна районна бібліотека імені Малика, Лубенська ЗОШ №2 (нова зала). 

культура, дозвілля, кіно, Лубни

За темою:

  • На Полтавщину повертається мандрівний Docudays UA 
  • Полтавський симфонічний оркестр проведе музичний вечір кінохітів
  • Топ-7 фільмів для вивчення англійської
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.