14:15 22.12 3407
Одіозному голові Октябрського районного суду Полтави Олександру Струкову присвячені журналістські статті та розслідування. Ігор Гавриленко демонструє справжнє обличчя полтавського судді.
Про "кривосуддя" голови Октябрського райсуду Полтави йдеться на сайті Zmist.pl.ua.
Журналіст Максим Самойдюк звернув увагу на дивні "бонуси" у вигляді житлових та нежитлових приміщень, надані судді керівництвом ПАТ "Полтава-банк" і пов’язаним із ним ТОВ "Комфін".
Антон Столяров проаналізував, яку рухомість та нерухомість володар мантії записав на свою нинішню дружину й тещу. А також опублікував ретельно заховані Струковим ухвали від 13 вересня 2010 року, які дозволили очільникам "Полтава-банку" і "Комфіну" уникнути відповідальності за виведення в офшори 21 мільйону гривень і 3-мільйонне ухиляння від сплати податків.
Дослідження команди Bihus.Info вивело на ще один несподіваний сюжет.
Наприкінці 2016 року якась ОСОБА_1 подала позов до Подільської районної у м. Полтаві ради. Просила суд визнати її право власності на гараж.
Заявниця вказувала, що «з 03.07.1981 року по 21.07.2014 року перебувала в шлюбі зі ОСОБА_2». 21 січня 1997 року подружжя отримало дозвіл на будівництво і за два роки завершило спорудження гаражу загальною площею 26 кв. м. Рішенням райради від 30 січня 2014 року земельній ділянці, що під ним, було присвоєно конкретну адресу, а сам гараж був позначений № 8.
Після розлучення жінка звернулася до районної ради, щоб переоформити гараж на своє ім’я, та її направили до суду.
У Єдиному державному реєстрі судових рішень зберігаються дві ухвали, пов’язані з розглядом цієї справи. Першою Ленінський районний суд надав строк у п’ять днів для усунення недоліків позову, другою, оскільки позивачка із поставленим завданням не впоралася, заяву було визнано неподаною та повернуто назад.
Витяг з ЄДРСР
Перелік претензій судді вражає:
«Позивачем не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, на яку вона посилається в обґрунтування позовних вимог, зокрема, доказів того, що спірний гараж побудований в період шлюбу зі ОСОБА_2, не зазначено доказів, що визначають правовий статус гаражу, відомостей про його власника та державну реєстрацію права власності чи права користування за певною особою у порядку, встановленому законом, доказів, що містять відомості про власника або користувача земельної ділянки, на якій він розташований, позивачем не обґрунтовано правових підстав, передбачених цивільним законодавством, для визнання за нею права власності на спірне нерухоме майно, як не обґрунтовано позовні вимоги до Подільської районної у м. Полтаві ради, неконкретизовано якими саме діями чи бездіяльністю вказаного органу та які саме права чи інтереси позивача порушено».
Однак, хіба не суд мав з’ясувати істину та відновити справедливість?
Попри те, що позовну заяву складав адвокат, і вона виглядає достатньо конкретною, оскаржувати вердикт в апеляційній інстанції позивачка не стала. Схоже, категорична позиція судді переконала жінку в безперспективності справи.
Читач, певно, звернув увагу на загадкову ОСОБУ_2, чий процесуальний статус визначався як "третя особа".
З авторозподілу справи легко дізнатися, хто з ким намагався судитися.
Фрагмент звіту про автоматизований розподіл
Для широкого загалу декларації "державних мужів" доступні, починаючи з 2014 року.
Відтоді в них неодмінно фігурує дружина нашого героя, ініціали якої абсолютно не збігаються із зазначеними в позові.
Витяг із декларації Струкова за 2014 рік
Разом із новою жінкою в декларації означені й діти, син та донька, які давно вже вийшли з віку немовлят.
Скажімо, син поповнює сімейний бюджет, на додачу до батькової зарплатні й пенсії, стипендією з коледжу.
Доходи родини Струкових за 2015 рік | витяг з е-декларації
Декларації містять також чималий перелік майна, записаний у попередні роки на майбутню дружину голови суду.
Набути його самостійно пані Олена не могла.
Її батьки – люди незаможні, працювали на залізниці, не на керівних посадах.
Молода медсестра, котра припала до душі судді Струкову, звільнилась із залізничної лікарні років п’ятнадцять тому. На момент перетворення її трудової діяльності з суспільно-корисної на індивідуальну вона встигла народити Струкову сина.
Хлопчик з’явився на світ у тому році, коли суддя разом із офіційною дружиною завершив будівництво гаражу, який у подальшому став предметом нетривалого судового розгляду.
До речі, всупереч твердженням своєї колишньої дружини, Струков навіть у декларації за 2016 рік зазначив його як "об’єкт незавершеного будівництва" — відповідальності за внесення неправдивих даних голова суду не боїться.
Витяг із е-декларації судді Струкова
А тепер подивимось, як зростало благополуччя нової суддівської обраниці.
Улітку 2006 року вона нібито придбала капітальний цегляний гараж площею 27,5 кв. м. із погребом, розташований у самісінькому серці історичної частини Полтави.
Місце розташування гаражу
Узаконювати купівлю гаража майбутній дружині голови суду довелося в судовому порядку. Звернулась вона до Октябрського райсуду, керованого Струковим.
Інформація з офіційного веб-порталу «Судова влада України»
Пам’ятаєте надзвичайну прискіпливість судді Ленінського районного суду до колишньої дружини мантієносця? "Октябристка" Людмила Савченко виявилася незрівнянно чуйнішою. Її "об’єктивності" не завадив збіг прізвищ позивачки та голови суду (до речі, цікаво, що вже в 2013 році пані Ліна носила прізвище Струкова, хоча пані Ліна стверджувала, що її шлюб зі Струковим тривав до 21 липня 2014 року).
Не викликав сумнівів у судді і той факт, що позивачка не оформила вчасно договір купівлі гаража, а з моменту "придбання" минуло понад сім років.
У судове засідання позивачка навідуватися не стала. Як і відповідач, представник Октябрської районної у м. Полтаві ради та представник третьої особи – Реєстраційної служби Головного управління юстиції в Полтавській області.
Витяг з ЄДРСР
У порожній судовій залі чи в тиші свого кабінету, пошурхотівши доданими до позовної заяви папірцями – розпискою та свіжоспеченим висновком експертного будівельно-технічного дослідження, – суддя визнала за громадянкою Струковою право власності на гараж.
17 жовтня позов "зайшов" до суду, експертний висновок побачив світ 29 жовтня, а судове рішення – 1 листопада 2013 року.
Витяг із ЄДРСР
За надзвичайної, як для українських судів, оперативності суддя Савченко чомусь не поспішала оприлюднювати свій вердикт. Це сталося тільки 26 червня 2014 року. Після того як пані Струковій знадобилося "виправити описку" в попередній ухвалі.
"Описка" полягала в тому, що не була зазначена площа гаража "за внутрішнім обміром".
Нова ухвала з’явилася 30 травня 2014 року.
Та гараж, хоча його ринкова вартість, як встановили експерти, у 2013 році становила 40567 гривень, це дріб’язок у порівнянні з іншими дарунками "долі".
Витяг із е-декларації судді Струкова
Не минуло й року після того, як у пані Олени народилася донька, і майбутня дружина голови суду обзавелася житловим будинком площею 104,3 кв. м та земельною ділянкою, що розкинулася на 1 тисячу 557 кв. м. у с. Верхоли, неподалік від Полтави.
Перевага цього невеличкого села – зручне розташування та гарна природа. 20 хвилин їзди від місця роботи приводили суддю Струкова в місцевість, яку порівнюють із кращими курортами Швейцарії. Соснові ліси, мальовничі водойми, родинний затишок – чого ще бажати втомленому щоденним відправленням судочинства "служителю Феміди"?
Картографічні дані Google, 2017
Скільки коштує земля, подружжя не спроміглося дізнатися досі. А будинок на початку 2008 року вартував 664 тисячі 742 гривні. За тодішнім курсом (5,05) це дорівнювало більш ніж 130 тисячам доларів США!
Проте щодня за місто не наїздишся. Та й дітям ходити до престижної школи треба.
Улітку 2010 року Струков оформлює на себе квартиру площею 85,1 кв.м., із них житлової – 48,3. Будинок гарний, новий, на провулку Першотравневому, № 5.
Фотозйомка Google, 2015
Важко повірити, що вартість квартири на момент набуття становила 309 тисяч 282 гривні, як вказано у декларації.
Фінансували будівництво дому "Полтава-банк" і ТОВ "Комфін". Керівництво цих споріднених структур мало дуже великі проблеми із законом. Та Струков, як зазначалося вище, допоміг залагодити справу. Настільки добре, що "Комфін" на початку 2011 року надав йому в безоплатне користування нежитлове приміщення площею 38,1 кв. м.
Невдовзі настав час подбати про майбутню тещу.
У вересні 2012-го громадянка Марченко Світлана Іванівна обзавелася новеньким позашляховиком Nissan X-Trail (судячи з дизайну, це 5-дверний позашляховик класу "K1" у модифікації, що почала виготовлятися з 2010 року). Скромна пенсіонерка відразу дозволила їздити на ньому голові Октябрського райсуду. Струкову вартість джипу невідома. Допитливі журналісти оцінюють його щонайменше у 20 тисяч доларів США.
Автівка стала широко відомою після порушення Струковим улітку 2016 року правил дорожнього руху та його затримання патрульними поліцейськими.
Патрульний Штангей намагається зупинити Струкова
Кілька місяців потому Струков намагався ховати "засвічений" X-Trail між корпусами Октябрського районного суду. І після кількох публікацій із запитаннями "Чий автомобіль?" змушений був таки внести недешевий кросовер до декларації.
Знаменитий «тещин» джип | фото автора
ТОВ "Комфін" проявило прихильність і до пенсіонерки Марченко. У травні 2013 року їй дісталася квартира загальною площею 103,3 "квадрати", при житловій – майже 60.
Так сталося, що голова суду та матір його пасії виявилися сусідами. Вона замешкала у будинку № 7, що в тому самому провулку Першотравневому. Нині ринкова вартість подібної квартири становить близько 120 тисяч доларів.
Не була бездомною екс-працівниця Проектно-конструкторсько-технологічного бюро по ремонту локомотивів і до цього. Із чоловіком, який трудився у ВАТ "Тепловозоремонтний завод", та донькою вони мешкали у квартирі на 60,3 кв. м у будинку № 7, що по вулиці Миру. Ця квартира досі перебуває у спільній власності членів родини Марченків.
Отримавши у власність кілька квартир у місті, Світлана Іванівна вирішила зайнятися веденням садівництва.
Виявляється, місцева влада здатна матеріалізувати найпотаємнішу мрію жінки з мізерною пенсією. Свою Швейцарію пані Марченко знайшла восени 2013 року на вулиці Дендропарковій, 1в — у вигляді земельної ділянки розміром 0,0506 га.
Картографічні дані Google, 2017 рік
Київська районна в м. Полтаві рада у вересні 2014 року уклала з (уже) тещою Струкова договір оренди – до 30 червня 2021-го. Із правом пролонгації. Платити за землю треба 7 тисяч 111 гривень 80 копійок на рік.
У договорі зазначена та сама Дендропаркова, 1в. Однак розмір ділянки зріс до 0,1 га, а сама вона змінила призначення: замість ведення садівництва перетворилася на присадибну, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Не забував Олександр Струков і матір своїх пізніх дітей. Її він наділив двома машиномісцями у паркінгу, розташованому в іще одному прикметному будинку.
Витяг із е-декларації судді Струкова
Оформлені машиномісця були 30 травня 2014 року. Вартість кожного – 50 тисяч гривень. Адреса: майдан Незалежності, 1б.
За два тижні в тому самому домі бабуся дітей голови суду (ще не теща) розжилася квартирою на понад 87 кв. м, із них 44,3 житлових.
Помешкання на момент придбання мало орієнтовну вартість у понад 680 тисяч гривень. Розрахунок дозволяє здійснити сайт ріелтора: при 100% оплати на стадії будівництва за 1 кв. м. просили 7 800 гривень.
Інформація з сайту lun.ua
Зараз за оселі з подібною житловою площею в цьому будинку просять 67 тисяч доларів, або 1 мільйон 815 тисяч 700 гривень – за квартиру без ремонту у стані "після будівельників".
За помешкання з "євроремонтом" та істотною скидкою у зв’язку з терміновістю продажу доведеться викласти 125 тисяч доларів, а якщо в гривнях, то 3 мільйони 387 тисяч 500.
Однак не лише цінами та зручним розташуванням привертає увагу новий престижний дім.
Картографічні дані Google, 2017 рік
Полтавські пенсіонери добре знають зазначену адресу з часів виборчої кампанії 2015 року. В просторому офісі "Совісті України", розташованому на першому поверсі, їм вручали "подарунки" у вигляді продуктових наборів та показували "кіно" про мера Мамая. Для зручності навіть тролейбусну зупинку ближче до цього місця влаштували. Дотепники назвали її "Цукровою".
Враховуючи вартість площ у будинку на Незалежності, 1б, та відому містянам нелюбов Олександра Федоровича витрачати власні кошти, можна припустити, що забудовник, ТОВ "Сучасний Дім", перебував у залежності від міського голови.
Доречно згадати, що на початку травня 2014 року до Октябрського районного суду надійшли провадження з обвинуваченнями в корупційних діяннях мера Мамая та його падчерки Ірини Климко (вона ж "Совість України").
Виглядає так, що голова суду Струков повинен був забезпечити бажаний градоначальнику результат. Але щось пішло не так.
До речі, влітку 2014 року ще одне машиномісце придбав і сам Струков – за адресою: провулок Першотравневий, 5г, тобто поруч із власним будинком. Площа надбання – 20,6 кв. м, вартість – 80 тисяч гривень.
То був уже 6-й об’єкт у родинній колекції гаражів та паркінгів. Нагадаю, автомобілів суддя задекларував тільки два – для чого їм стільки "домівок" загальним розміром у 111 "квадратів", розкиданих у різних частинах міста, але переважно в центрі, залишається незрозумілим.
Придбати всю згадану нерухомість, а також транспортні засоби, за офіційну зарплатню Струков не міг. Вона хоч і висока, однак не настільки.
Вершителем судочинства Струков трудиться з 1986 року. У 2003-му він був призначений заступником голови Октябрського райсуду. Із 2007 року є його очільником.
Минулого року Струков почав отримувати пенсію. Разом із зарплатнею його дохід склав понад 400 тисяч гривень. Раніше було значно менше.
Витяг із декларації Струкова за 2014 рік
За 2014 рік Струков заробив 259 тисяч 587 гривень. У 2015-му – навіть менше. При цьому він був єдиним офіційним здобувачем матеріальних благ і мусив забезпечувати всім необхідним дружину й двох дітей.
Чималих коштів потребувало й утримання майна.
Витяг із декларації Струкова за 2014 рік
117 тисяч знадобилося голові суду та його новій дружині у 2014 році, щоб розраховуватися за свої маєтності. На життя залишалося тільки 142 тисячі, що для звиклої до розкошів родини не так вже й багато.
Подейкують, що не забуває Струков і синів від першого шлюбу. Один із них служить в обласному управлінні поліції (не пройшов атестацію, але був поновлений – рішенням суду), другий працює у прокуратурі Дніпропетровської області.
У 2011 році його матір, живучі в Полтаві, оформила на себе квартиру-студію в Дніпрі. Площа модного помешкання – 67,8 кв. м. Розташування – новобудова в центрі, на проспекті Олександра Поля, 16.
Інформація з сайту lun.ua
Економити ж можна на оплаті комірного. Наприкінці 2016 року Комунальне підприємство ЖЕО №2 звернулося до Ленінського райсуду з проханням стягнути заборгованість за оплату своїх послуг з однієї персони, котра не платила за двома особовими рахунками. За першим – 222 гривні 10 копійок, за другим – 1117 гривень 34 копійки.
Суд задовольнив це клопотання, ще й постановив: стягнути з боржника на користь стягувача судовий збір у розмірі 689 гривень.
Питання тільки, чи наважаться судові виконавці забрати ті кошти у старенької жіночки з маленькою пенсією, але з великим джипом, кількома елітними квартирами в центрі міста й земельною ділянкою на околиці Дендропарку, котрий є, вдумайтеся, пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення?!
Пані Струкова | фото Ігоря Гавриленка
4 жовтня 2016 року зі мною трапилася дивна історія. Неподалік 14-ї школи, це поруч з моїм домом, я чекав знайомого. Випадково помітив, що якась жіночка крадькома фотографує мене. Я поцікавився причиною уваги до моєї персони та почав знімати її. У відповідь пролунала лайка та обвинувачення: "*удак", "ты на меня нападаешь", "ты мне угрожаешь" та інші нісенітниці. Ховаючи своє обличчя, агресивна незнайомка почала дзвонити кудись і наговорювати той самий текст. Тільки тепер прозвучало ще й стеження за дітьми. Зустріч із приятелем довелося скасувати. Я описав ситуацію у Facebook і попросив допомоги в ідентифікації екзальтованої особи. Невдовзі з’ясувалося, що вона - Олена Іванівна Струкова. Вона, як виявилося, мене вже знала за циклом публікацій на сайті "Ні корупції!", присвячений її чоловікові - "Критичні дні судді Струкова"
— розповів Ігор Гавриленко.
Потім була ще низка розслідувань діяльності пана Струкова. Нагадаємо, 13 грудня дисциплінарна комісія Вищої ради правосуддя (ВРП) ухвалила відкрити дисциплінарне провадження проти голови Октябрського районного суду Полтави Олександра Струкова.
Ціни на житло в Полтаві трохи знизилися
18:00 03.12
У Миргороді вантажний потяг на смерть збив жінку
15:30 04.12